Asysta Gallaghera, Batshuayi z dwoma trafieniami – Raport z wypożyczeń

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 13.09.2021 20:35 / Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 20:37

W ostatnim tygodniu kilku wypożyczonych graczy The Blues zaliczyło fantastyczne mecze, jak na przykład Conor Gallaher, czy Michy Batshuayi. Niektórzy zaś rozegrali swoje pierwsze minuty barwach swoich nowych drużyn.

Crystal Palace z Conorem Gallagherem w składzie odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w Premier League w meczu z Tottenhamem. W tym derbowym starciu ekipa Patricka Vieiry wygrała aż 3:0. Wypożyczony z Chelsea 21-latek zaliczył w meczu asystę, a na przestrzeni całego spotkania był bardzo aktywny i wysoka wygrana ekipy z Selhurst Park jest w dużej mierze jego zasługą.

Armando Broja miał ogromnego pecha, że nie zdobył swojej pierwszej bramki w Premier League i nie zapewnił Southampton zwycięstwa po tym, jak wszedł na ostatnie 15 minut bezbramkowo zremisowanego meczu z West Hamem. Napastnik najpierw trafił w słupek, a później jego strzał głową został wybroniony. Menedżer Ralph Hasenhuttl był pod wrażeniem tego, jak Broja zaaklimatyzował się w drużynie.

­– To imponujące, jak szybko się uczy i jak bardzo chce się rozwijać. Widzę, dlaczego skauci chcieli go podpisać. On zdecydowanie pokazuje cechy, których do tej pory nie mieliśmy w tym składzie i to jest dla mnie bardzo pozytywne.

Swoje premierowe trafienia dla Besiktasu zaliczył Michy Batshuayi w meczu z Malatyaspor wygranym 3:0 na własnym stadionie. Belg potrzebował zaledwie siedmiu minut, by zdobyć swoją pierwszą bramkę dla klubu, kiedy to wykorzystał podanie Miralema Pjanicia. Kolejnego gola dołożył w drugiej połowie. Dzięki temu Besitkas znajduje się na szczycie tabeli tureckiej ekstraklasy.

Tiemoue Bakayoko wystąpił po raz pierwszy w swoim drugim sezonie w barwach AC Milan, który pokonał u siebie Lazio 2:0. Wszedł w 61. minucie spotkania, a jego występ traw zaledwie 15 minut, ponieważ Francuz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Emerson wystąpił w obydwu ostatnich spotkaniach Lyonu, w których drużyna zapewniła sobie dwa zwycięstwa z rzędu w Ligue 1. Natomiast Karlo Ziger rozegrał spotkanie w barwach słoweńskiego Rudaru Velenje. Drużyna wypożyczonego z Chelsea bramkarza pokonała Drave Ptuj 4:1.

W Anglii, obrońcy Jake Clarke-Salter i Ian Maatsen wystąpili w spotkaniu Coventry City z Middlesbrough wygranym 2:0. Obaj rozpoczęli mecz w wyjściowym składzie i zostali zmienieni w końcówce spotkania. Baba Rahman zadebiutował w barwach Reading w meczu z Queens Park Rangers zremisowanym 3:3. Co ciekawe dla QPR trzy bramki zdobył John Swift, który grał w młodzieżowych  drużynach Chelsea.

Henry Lawrenece wziął udział w dwóch spotkaniach dla Wimbledonu. Najpierw wszedł z ławki z meczu EFL Trophy z Portsmouth, gdy na tablicy wyników widniał remis 2:2. Jednak w końcówce wywalczył rzut karny, a ostatecznie jego drużyna wygrała 5:3. W sobotę znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Morecambe. Jego drużyna przegrywała 2:3, jednak ostatecznie udało się im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali spotkanie ligowe 4:3.

Bramkarz Jamie Cumming otrzymał świetne noty za swój występ w barwach Gillingham w zremisowanym 1:1 meczu z Burton Albion. Bramkarz Chelsea był chwalony za kilka znakomitych interwencji.