Chelsea musi się tłumaczyć. Chodzi o wydarzenia z meczu z Liverpoolem

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 01.09.2021 19:28 / Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 20:33

W ostatnią sobotę Chelsea po niezwykle emocjonującym spotkaniu zremisowała z Liverpoolem 1:1. Pod koniec pierwszej połowy na murawie Anfield Road doszło do sporego zamieszania, w efekcie którego kilku zawodników The Blues otrzymało kary indywidualne. Ale na tym cała sytuacja się nie kończy.

Chwilę przed przerwą w polu karnym Chelsea doszło do sporego zamieszania. Reece James zagrał piłkę ręką po uderzeniu jednego z rywali. Arbiter, po zapoznaniu się z powtórką, przyznał The Reds rzut karny i ukarał zawodnika Chelsea czerwoną kartką, gdyż uznał, że umyślnie wykonał on ruch ręką, by zapobiec utracie bramki.

Między piłkarzami obu drużyn doszło do sporej przepychanki, a żółtymi kartkami ukarani zostali Antonio Rüdiger (za próbę zatarcia punktu, z którego powinien zostać wykonany rzut karny) oraz Édouard Mendy (za próbę nabicia rywala piłką po rzucie karnym).

Chelsea została oskarżona o dwukrotne naruszenie przepisu FA Rule E20.1. Zawodnicy londyńskiego klubu nie zachowywali się we właściwy sposób w 48. minucie pierwszej połowy oraz po gwizdku na przerwę. Chelsea ma czas do piątku na ustosunkowanie się do tych zarzutów.

Źródło: The FA