Fot. Getty Images

Tuchel o Mouncie: Jego etyka pracy i sposób dążenia do sukcesu są godne podziwu

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 01.05.2021 11:31 / Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 11:31

Mason Mount w meczu półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt zaliczył setny występ w swojej karierze dla Chelsea. Dokonał tego w niecałe dwa sezony, co pokazuje w jak znakomitej formie fizycznej obecnie się znajduje. Menedżer The Blues jest pod ogromnym wrażeniem młodego Anglika i nie stroni od pochwał w jego kierunku.

 

­– To znakomite osiągnięcie. Gra konsekwentnie na bardzo wysokim poziomie, co czyni go wyjątkowym. Jest wciąż bardzo młody, ale nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu oraz nie pozwala na to, aby krytyka i media wpływały na jego postawę na boisku. ­– mówił o Masonie Thomas Tuchel.

 

­– Nigdy nie zawodzi. Zachowuje się bardzo dojrzale na zarówno na treningach, jak i podczas spotkań. Jest również bardzo przyjacielski dla kolegów z drużyny, czym sprawia świetne wrażenie i pozytywnie wpływa na zespół. Wie jaką drogę przebył, aby być w tym miejscu i jest świadomy tego, co musi robić, aby móc dalej grać tak często. Skupia się na właściwej regeneracji i przygotowaniu fizycznym do meczów i to wydaje się być skuteczne w jego przypadku. Za tym wszystkim stoi ciężka praca i jestem szczęśliwy, że mam go drużynie i, że potrafi on w taki sposób wywierać wpływ.

 

­– Jest wszechstronnym piłkarzem. W meczu z Realem zagrał na lewej stronie, ponieważ chciałem, żeby mógł częściej utrzymywać się przy piłce. Grał w ten sposób już wiele razy. Będąc ustawionym niżej, częściej wracając do obrony i rozgrywając piłkę. Czasami zdarza mu się wracać zbyt głęboko, lecz to wynika z jego charakteru. Zawsze stara się pomagać drużynie również w defensywie.

 

­– Czasami robi więcej niż od niego wymagamy i oczekujemy na boisku, ale gdy widzi, że może w jakiś sposób pomóc drużynie w meczu on to zawsze robi, więc uznajemy to za zaletę. Taki ma po prostu charakter. Jego mentalność może pozwolić mu stać się świetnym piłkarzem. Na końcu wszystko sprowadza się do tego, jak bardzo chcesz sukcesu. Po Masonie widać, jak bardzo tego pragnie i nie chodzi tylko o słowa, ale o działanie i jego pracę. To godne podziwu i mam nadzieję, że będzie to kontynuował.

 

Innym piłkarzem Chelsea z silnym charakterem jest zdecydowanie Kurt Zouma. Tuchel zapytany o to w jaki sposób wpływa on pozytywnie na drużynę zarówno na treningach, jak i na boisku, odpowiedział:

 

­– Jest bardzo ważny w naszej drużynie. Jest już bardzo długo w klubie. Wielu ludzi zapomina lub już nie pamięta, że zdobył tu wiele trofeów, a to świadczy o jego mentalności . Zawsze potrafi zarazić innych swoim dobrym nastawieniem. Może być zły i rozczarowany decyzjami, przez które nie gra tyle ile by chciał, ale zawsze będzie wspierał swoich kolegów z zespołu, a gdy tego wymagamy, potrafi rozegrać solidny mecz. To bardzo cenne mieć takich graczy w zespole, którzy pomimo, że nie grają co tydzień w podstawowym składzie, potrafią zagrać na swoim najwyższym poziomie, gdy otrzymają szansę i są potrzebni drużynie.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close