Skrót: Crystal Palace 1:4 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.04.2021 07:10 / Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 07:10

Po upokarzającej przegranej z West Bromwich Albion piłkarze Chelsea błyskawicznie wrócili na drogę zwycięstw i w ostatniej kolejce Premier League wysoko pokonali Crystal Palace 4:1.

Dwie pierwsze bramki The Blues strzelili już w pierwszym kwadransie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, który bardzo dobrze odnalazł się w polu rywali i oddał precyzyjny strzał, a następnie Guaitę pokonał Christian Pulisic. Amerykanin dostał dobre podanie od Kaia Hvertza i bardzo mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Przed przerwą Niebiescy strzelili trzecią bramkę. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Kurt Zouma. Francuz umieścił piłkę w siatce ładnym strzałem pod poprzeczkę.

W drugiej połowie Crystal Palace starało się odwrócić losy spotkania, czego efektem był gol Christiana Benteke. Mimo to, Chelsea nie pozwoliła Orłom na nic więcej. W 78. minucie stan meczu ustalił jeszcze Christian Pulisic, który wykazał się dużą przytomnością i zamknął dogranie na długi słupek.

Crystal Palace 1:4 Chelsea – skrót: