Lampard: Kaiowi nie mogę odmówić braku zaangażowania i ducha walki

Autor: Piotr Różalski Dodano: 23.01.2021 11:21 / Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:21

Nie bez przyczyny Kaia Havertza oblewa krytyka ze strony dziennikarzy i kibiców w ostatnich miesiącach. Forma kupionego za 80 milionów euro zawodnika pozostawia sporo do życzenia. Frank Lampard zapewnia jednak, że jego podopieczny jest na dobrej drodze, aby powrócić do swojej najlepszej formy.

 

– Pracując z Kaiem nie zauważam, żeby brak chęci był przyczyną jego obecnej dyspozycji. To absolutny talent. To jest taki typ piłkarza, któremu chociaż coś by nie wychodziło przez pewien czas, to potem wskakuje na odpowiednie tory. Obserwowałem wielu podobnych zawodników tak wysokiej klasy w ostatnich latach. Jego pragnienie gry i obszar w jakim się porusza to spora rzecz. Liczby w tym przypadku nie kłamią.

 

– Czy w tym momencie jego pewność siebie znajduje się na odpowiednim poziomie? Z pewnością nie, ponieważ przechodzi przez trudny okres, tak samo jak inni piłkarze w tej drużynie. W tej chwili mogę porównywać Kaia do zawodników, którzy grali na jego pozycji będąc w jego wieku, takich jak Kevin De Bruyne czy Mohamed Salah. Odeszli z Chelsea i poświęcili trochę czasu poza Premier League, aby stać się gwiazdą tych rozgrywek.

 

– Nie chcę w ten sposób budować przekonania do samego siebie u Kaia lub nakładać presję, ale w takich przypadkach młodzi zawodnicy muszą mieć czas na dostosowanie się do nowego środowiska. Jego forma nie zmieni się radykalnie już po jednym spotkaniu, to może potrwać nawet parę miesięcy. W idealnym świecie moglibyśmy grać lepiej jako zespół i wszystko zawdzięczać właśnie jemu. Tak to nie działa, jednak chcę porzucić wszelkie wątpliwości w niebyt o tym, że Kaiowi brakuje ducha walki.

 

– Znam go dobrze, to dobry chłopak i moim zadaniem jest trenować go w taki sam sposób jak innych młodych zawodników, którzy przez ostatni sezon zyskali na znaczeniu. Z tego miejsca okazuję Kaiowi pełne wsparcie, chcąc dać mu więcej pewności siebie.

 

Zdaniem szkoleniowca Chelsea, obfite łowy na rynku transferowym minionego lata nie były lekkomyślne, podkreślając, że dokonane zakupy nie są tylko na obecną chwilę, ale również na dalszą przyszłość.

 

– Brak kibiców na trybunach ma jakiś wpływ na drużynę. Oczywiście to dotyczy każdego klubu Premier League, ale fani Chelsea zawsze gorąco wspierali zespół i zawodników, którzy dają z siebie wszystko i próbują walczyć do skutku. Każdy kibic wspierający ten klub w trudnych chwilach i doceniający fakt, ile udało się odnieść sukcesów przez ostatnie lata, chce, aby tacy piłkarze dobrze funkcjonowali w ekipie.

 

– Zawodnicy może trochę tęsknią za nimi i na pewno brakuje im tej atmosfery, ale muszą przebić się przez to, ponieważ w najbliższej przyszłości nie będziemy mogli liczyć na ich wsparcie z trybun – podsumował "Lamps".

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Kalim89
komentarzy: 43
23.01.2021 12:07

Zacznij go wystawiać na nominalnej pozycji matole!

FanTheBlues
komentarzy: 975
23.01.2021 13:15

Matole to Ty możesz mówić do swoich kolegów,a nie do legendy klubu !

yarexq V2
komentarzy: 1574
23.01.2021 14:14

@FanTheBlues dokładnie, trochę szacunku

Monacco1
komentarzy: 119
23.01.2021 15:09

Brawo, ustawiać do pionu wszystkich "mistrzów" doradztwa szkoleniowego. Z resztą wiecie o czym mówię. #TRUEBLUES

Adamo
komentarzy: 382
23.01.2021 17:08

Uuuuu, szykuje nam sie krucjata, w której armia ostatnich sprawiedliwych będzie wymierzać porządek poprzez "ustawianie do pionu" wszystkich niewiernych. Co dalej, palenie na stosie wątpiacych? A może publiczne biczowanie? Nie mogę sie doczekać. IKSDE

yarexq V2
komentarzy: 1574
24.01.2021 00:13

A możesz napisać, o co konkretnie tobie chodzi? @Adamo

Adamo
komentarzy: 382
24.01.2021 10:31

A umiesz czytać ze zrozumieniem?

thesabr3
komentarzy: 584
24.01.2021 11:01

Legendą to on był na boisku na ławce jeszcze musi się wiele nauczyć no i faktycznie mógłby go wkońcu ustawić na jego nominalnej pozycji

yarexq V2
komentarzy: 1574
24.01.2021 11:59

A możesz przestać się rzucać, pajacu? Jedyne co wyklepałeś, to tonę bezbecznego sarkazmu. Jeśli wyzywanie legendy klubowej dla Ciebie to nic, to jesteś takim samym sezonowcem i ułomem jak ten typ, który o Chelsea nie ma pojęcia i pewnie nawet nie wie jak się nazywa stadion domowy. Bez odbioru. IKS DE.

CalvinJones
komentarzy: 45
23.01.2021 12:06

Niestety po ostatniej stracie gdy nawet mu się nie chciało się wrócić ciężko się zgodzić.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close