Chilwell: Liczyliśmy się ze spadkiem formy

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.01.2021 10:16 / Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:16

Ostatnie tygodnie nie są udane dla Chelsea. Drużyna z zachodniego Londynu przegrała kilka spotkań, przez co jej sytuacja w tabeli Premier League nie jest już tak dobra, jak w początkowej fazie sezonu. Ben Chilwell stara się jednak zachować spokój i przekonuje, że gorszy okres w wykonaniu jego zespołu niebawem się skończy.


Początek rozgrywek był bardzo udany dla The Blues i przez długi czas plasowali się oni w czołówce Premier League. Później jednak nadszedł spadek formy.


– Oczywiście, obecny czas jest dla nas trudny. Mimo, że wcześniej mieliśmy serię 17 meczów bez porażki, to patrząc na naszą kadrę widać, że mamy wielu nowych piłkarzy, a poza tym nie mieliśmy okresu przygotowawczego więc wiadomo było, że ten sezon nie będzie łatwy – stwierdził Ben Chilwell przed dzisiejszym meczem z Fulham.


– Budowanie drużyny to proces i liczyliśmy się z trudnościami. Chcemy jak najszybciej się z nimi uporać, ale to nie będzie takie proste. Przeżywamy trudny okres, ale w tym sezonie chyba każda drużyna będzie musiała zmierzyć się z trudnościami.


– Ten mały błysk zachwiał naszą koncentracją, ale teraz pracujemy jeszcze ciężej i nauczyliśmy się pokory. Ten sezon jest inny i jednocześnie trudny, ale najważniejsze jest to, żebyśmy wrócili do zwycięstw. W ten weekend czeka nas wielki mecz i mamy nadzieję, że zwycięstwo da nam energię do dalszej pracy.


– Kiedy jesteś w Chelsea, oczekuje się od ciebie, że będziesz wygrywać co tydzień. Gramy dla wielkiego klubu i właśnie dlatego tu trafiłem, podobnie jak wielu innych chłopaków zrobiło to tego lata. Chcemy wygrywać trofea.


– Z pewnością mamy zespół, który zrobi to w odpowiednim czasie, ale zawsze jesteśmy poddawani kontroli, która towarzyszy grze w tym klubie. Jesteśmy szczęściarzami, gdyż możemy pracować każdego dnia i robić to, co sprawia nam przyjemność, czyli grać w piłkę. Obecne czasy są trudne dla wszystkich więc pod tym względem mamy szczęście.


– Dzisiejszy mecz będzie dla nas bardzo trudny. Fulham ma bardzo dobre wyniki w spotkaniach z czołowymi drużynami i mają dużą jakość. Zdecydowanie czeka nas trudne zadanie, ale w 100 procentach skupiamy się na zdobyciu trzech punktów – dodał lewy obrońca The Blues.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close