Pewne zwycięstwo w Lizbonie. S.L. Benfica 0:5 Chelsea Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 09.12.2020 20:38 / Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 20:38

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Kobiet Chelsea Women pewnie pokonały Benfikę w Lizbonie i zapewniły sobie spory komfort przed rewanżem.

Strzelanie w stolicy Portugalii rozpoczęło się za sprawą Fran Kirby, już w 2 minucie. Pomocniczka wykorzystała dogranie koleżanki i wyprowadziła zespół Emmy Hayes na prowadzenie. Przez kolejne 25 minut The Blues próbowały przebić się przez szczelnie ustawioną obronę przeciwniczek. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Guro Reiten wywalczyła rzut wolny, który na bramkę zamieniła Millie Bright. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. 3 minuty później na listę strzelczyń ponownie wpisała się Fran Kirby. Był to jej 69-ty gol dla Chelsea, stała się tym samym najskuteczniejszą zawodniczką w historii The Blues. Tuż przed przerwą do siatki trafiła jeszcze Pernille Harder.

Bezpieczna zaliczka bramkowa wypracowana w pierwszej części spotkania dała Chelsea komfort gry podczas drugich 45 minut. Tempo gry wyraźnie spadło, ale w grze zawodniczek z Londynu dalej widać było chęć podwyższenia wyniku. W 54 minucie Bethany England, która już w pierwszej połowie kilkukrotnie mogła pokonać bramkarkę gospodyń, strzeliła piątą bramkę dla swojej drużyny i ustaliła wynik spotkania. Na 30 minut przed końcem meczu Emma Hayes dokonała kilku zmian i dała szansę gry zawodniczkom, które do tej pory grały w mniejszym wymiarze czasowym.

S.L. Benfica 0:5 Chelsea Women (0:4). Bramki: Kirby 2', 33', Bright 29', Harder 45', England 54'

Chelsea: Berger; Mjelde (Fleming 61'), Bright, Eriksson (c) (Thorisdottir 61'), Andersson (Carter 46'); Kirby (Cuthbert 61'), Ingle, Ji (Charles 61'), Reiten; England, Harder

S.L. Benfica: Vilao; Amado, Costa, Rebelo (c), Seica; Ucheibe, Pauleta, Vitoria; Faria (Cameirao 40'), Raysla (Nazareth 82'), Lacasse