UEFA ogłasza zmianę w VAR przed starciem Chelsea z Sevillą

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 01.12.2020 15:47 / Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 11:17

W związku z kontrowersjami wokół systemu VAR, wywołanych chociażby podczas ostatniej kolejki Premier League, europejski organ ogłosił zmianę w funkcjonowaniu systemu VAR, która zostanie wdrożona już w tym tygodniu i będzie obowiązywać w środowym spotkaniu Chelsea z Sevillą w ramach szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

 

Dla Franka Lamparda zbliżają się kluczowe mecze w Lidze Mistrzów, które ustalą kto zajmie pierwsze miejsce w grupie E i będzie w teoretycznie lepszej sytuacji przed losowaniem przeciwnika, z którym zespół zmierzy się w 1/8 finału.

 

Od pojawienia się, system VAR wciąż wywołuje wiele kontrowersji. W związku z wieloma zarzutami, UEFA ogłosiła zmianę w działaniu systemu, a środowy mecz na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán będzie pierwszym, podczas którego zmiany zostaną przetestowane.

 

Od czasu wprowadzenia systemu VAR, w większości lig europejskich system ten jest obsługiwany z centrów, z dala od stadionów na których odbywają się mecze, jak ma to miejsce w przypadku Premier League. UEFA korzystała dotychczas z sędziów VAR zasiadających na stadionie na którym odbywał się mecz, ze względu na międzynarodowy format rozgrywek Ligi Mistrzów. Przez europejski organ zarządzający ogłoszona została decyzja o zmianie, przez którą sędziowie VAR będą dokonywać decyzji z odległego od stadionu centrum mieszczącego się w siedzibie organizacji. UEFA już przetestowała to rozwiązanie technicznie w swojej siedzibie w Nyonie w Szwajcarii.

 

Efekty tej zmiany będziemy mogli zobaczyć w środowy wieczór podczas spotkania, w którym zespół z Sevilli będzie gościł na swoim stadionie ekipę The Blues. Sędzią tego spotkania będzie Portugalczyk Artur Dias, a za sterami VAR w Nyonie zasiądzie jego rodak Bruno Lopes Martins oraz jego asystent Luís Miguel Branc Godin. Na stadionie będą jednak również obecni zastępcy VAR na wypadek problemów z łącznością.

 

Czas pokaże czy wraz z tą zmianą system VAR będzie wzbudzał mniej kontrowersji niż dotychczas.

Źródło: Mirror

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

PandA
komentarzy: 66
01.12.2020 17:45

Tytuł chyba inspirowany artykułami na Polsat Sport. Nie mam nic przeciwko clickbaitom jeśli są zgodne z prawdą. Przecież to jest zmiana czysto organizacyjna, nic nie wnosząca do procesu decyzyjnego przy rozpatrywaniu konkretnej sytuacji. Nie chce się czepiać, ale coś takiego może zrazić potencjalnego nowego czytelnika. Sam artykuł jest okej.

Kamillo3333
komentarzy: 85
01.12.2020 16:46

Co niby ma to zmienić czy sędziowie będą oglądać powtórki na stadionie na którym rozgrywa się mecz czy też nie ?

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close