Zouma i Chilwell zachwyceni współpracą z Thiago Silvą. "Wszyscy korzystamy z jego obecności"

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.10.2020 16:28 / Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 16:28

Tuż przed końcem tegorocznego okna transferowego szeregi Chelsea zasilił Thiago Silva. Wiele osób było zaskoczonych takim ruchem The Blues, ale zawodnicy londyńskiego klubu przekonują, że doświadczony obrońca jest dla nich wielkim wsparciem i wzorem do naśladowania.


Kurt Zouma i Ben Chilwell udzielili wywiadu, w którym przyznali, że współpraca z Thiago Silvą układa im się bardzo dobrze i cieszą się, że klub zdecydował się pozyskać tak znakomitego i doświadczonego zawodnika.


– Thiago Silva jak tylko przekroczył drzwi Cobham, zaczął udzielać rad piłkarzom. Jego umiejętność budowania kontaktu z innymi jest bardzo dobra, tak samo jak zdolności przywódcze. Wszyscy przywitali go w grupie i cieszymy się, że dołączył do Chelsea – przyznał Kurt Zouma.


– Jestem niezwykle podekscytowany współpracą z nim. Nie sądzę jednak, bym był jedyną osobą w Chelsea, która ma takie odczucia. Wszyscy cieszymy się, że możemy z nim grać i uczymy się od niego. Thiago ma wielkie doświadczenie, grał na najwyższym poziomie, wygrał wiele trofeów, a w ubiegłym sezonie wystąpił w finale Ligi Mistrzów.


– Jak dla mnie Silva jest piłkarzem, który ma wszystko. Jest spokojny, gdy jest przy piłce, a jego gra pozycyjna jest znakomita. Naprawdę bardzo się cieszę, że do nas trafił, a nauka od niego jest czymś ekscytującym. To prawda, że niezbyt dobrze mówi po angielsku, ale za to zna francuski więc mogę mu pomóc, tak samo jak kilku innych chłopaków.


Podobnymi przemyśleniami podzielił się Ben Chilwell. Anglik również cieszy się, że może uczyć się od swojego starszego kolegi.


– Od kiedy Thaigo wszedł do naszego budynku, wszyscy skupiają się wokół niego i chcą robić to, co on, czyli utrzymywać wysokie standardy. Silva żąda jakości i sprawia, że cały zespół jednoczy się wokół niego. Przez cały mecz komunikuje się z innymi zawodnikami – dodał Ben Chilwell.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

yarexq V2
komentarzy: 1480
13.10.2020 21:47

Miło to słyszeć. Jak się to przełoży na mecze to będę wniebowzięty.

FanTheBlues
komentarzy: 818
13.10.2020 16:39

Silva to teraz taki nasz drugi CA.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close