Redknapp porównuje Masona Mounta do Kevina De Bruyne'a

Autor: Mateusz Kosin Dodano: 12.10.2020 20:04 / Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 20:31

Były pomocnik Anglii namawiał zawodnika Chelsea do bardziej ofensywnej gry. Według Jamiego Redknappa, Mason Mount może zostać angielskim Kevinem De Bruyne. Podkreślił podobieństwa między nimi po niedzielnym starciu Ligi Narodów UEFA.

Anglia awansowała na pierwsze miejsce w grupie po zwycięstwie 2:1 nad pierwszą drużyną rankingu FIFA. Goście szybko przejęli inicjatywę, za co zostali nagrodzeni rzutem karnym. Faul Erica Diera nie pozostawił sędziemu innego wyboru, a Lukaku nie pomylił się i spokojnie strzelił po lewym słupku.

Belgia ciągle dominowała w pierwszej połowie, dopóki reprezentacja Trzech Lwów także nie otrzymała jedenastki na krótko przed przerwą. Marcus Rashford stanął na wysokości zadania i wyrównał wynik, co wydawało się ożywić grę gospodarzy, którzy wyszli po przerwie z nadzieją na korzystny rezultat.

Zwycięska bramka padła w 64 minucie, kiedy Kieran Trippier po spektakularnym dośrodkowaniu podał głową do Mounta, który przerzucił piłkę na prawą stopę, po czym strzelił w prawy górny róg siatki przy pomocy rykoszetu od Toby'ego Alderweirelda. Pomocnik Chelsea zdobył nagrodę zawodnika meczu.

W międzyczasie De Bruyne był architektem wszystkich groźniejszych ataków dla Belgii. Redknapp uważa, że ​​Mount ma z nim wiele wspólnego i zachęcił go do odrzucenia nadmiernie zdyscyplinowanego podejścia, aby poczuł więcej luzu na boisku.

— Belgia posiada niesamowitego piłkarza. Zachwycaliśmy się każdym jego zagraniem. – przyznał angielski szkoleniowiec

— Pragnę, aby Mason częściej udzielał się na boisku. Kevin gra jako ofensywny pomocnik, mimo to wciąż walczył o odbiory piłki. On był po prostu wszędzie. Myślę, że Mount także jest do tego zdolny.

— W przypadku gola, zasługuje na wszelkie pochwały, zszedł na prawą nogę i umieścił piłkę w siatce. Zrobił to co do niego należało.

Źródło: goal.com