Lampard: Silva i Zouma mogą dać nam stabilność w defensywie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.10.2020 09:00 / Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 09:00

Coraz więcej wskazuje na to, że podstawowy duet środkowych obrońców Chelsea będą w tym sezonie tworzyć Thiago Silva i Kurt Zouma. Frank Lampard przyznał, że był bardzo zadowolony z współpracy tej dwójki w niedawnym meczu z Crystal Palace, mimo, iż obaj panowie grają ze sobą od niedawna.


Problemy z grą w obronie towarzyszą Chelsea od wielu miesięcy. Frank Lampard nieustannie szuka optymalnego rozwiązania i wydaje się, że końcu je znalazł. W ostatnim meczu z Crystal Palace defensywa The Blues zagrała bardzo dobrze, a Édouard Mendy zachował czyste konto.


– Jestem niezwykle szczęśliwy z czystego konta, na co pracowała cała drużyna, nie tylko bramkarz i czwórka obrońców – przyznał Frank Lampard. Nie daliśmy drużynie, która jest bardzo niebezpieczna w meczach wyjazdowych, zbyt wielu szans na strzelenie bramki, co jest wielkim osiągnięciem całego zespołu.


– Thiago i Kurt wyglądali bardzo dobrze, byli spokojni. Thaigo ma wielkie doświadczenie, co można było zauważyć. Co prawda nie jest jeszcze w optymalnej kondycji fizycznej, ale zobaczymy, jak ich współpraca będzie się rozwijała.


– Chciałbym znaleźć stabilność jeśli chodzi o czwórkę obrońców. Ostatni mecz pokazał, jak dobrze Kurt i Thiago potrafią sobie radzić, ale muszą to kontynuować – dodał menedżer Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

thesabr3
komentarzy: 527
05.10.2020 12:17

Wkoncu oboje mówią po francusku wiec napewno łatwiej im się ze sobą komunikować na boisku

Owen_krk
komentarzy: 99
05.10.2020 14:32

I bramkarz też mówi po francusku. Uważam, że to dla naszej defensywy bardzo istotne, trzy najważniejsze postaci (a wliczając Kante i Jorginho to nawet pięć) w defensywie posługują się tym samym językiem. Od razu widać że jest lepiej.

Krzysiek96
komentarzy: 375
05.10.2020 09:22

Na tą chwile nie mamy lepszej pary stoperów. W dodatku na bokach Chilwell i Azpi i ewentualnie na rotacje z Hiszpanem James i powinno być dobrze.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close