Telegraph: Kontrakt Abrahama ważny do 2023 roku!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 10.07.2020 13:42 / Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 13:42

Ostatnie tygodnie nie przyniosły nam przełomu w negocjacjach między Chelsea a Tammym Abrahamem ws. nowego kontraktu. Mimo to, "The Telegraph" informuje, że niedawno umowa angielskiego napastnika została automatycznie przedłożona o rok, a więc obowiązuje do 2023 roku.


W 2017 roku Abraham podpisał z Chelsea kontrakt, który pierwotnie miał obowiązywać do 2022 roku. Tym samym władze The Blues powinny już w tym roku przedłużyć kontrakt ze swoim wychowankiem, by uniknąć jego odejścia za darmo za dwa lata i nie stawiać się w trudnej sytuacji w negocjacjach z innymi klubami za rok.


"The Telegraph" podaje, że w kontrakcie Tammy'ego Abrahama zapisana była klauzula, na mocy której kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o kolejny rok, jeśli zawodnik rozegra określoną ilość meczów oraz strzeli wskazaną liczbę bramek. Anglik spełnił oba te warunki, przez co kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku.


Mimo to, Chelsea wiąże z Abrahamem długofalowe plany, mimo pozyskania Timo Wernera, i chce podpisać z nim nową umowę, by zapewnić mu wyższe wynagrodzenie. 22-latek jest w tym sezonie najlepszym strzelcem The Blues, a jednocześnie zarabia najmniej spośród innych wychowanków. Na wyższe zarobki mogą liczyć Callum Hudson-Odoi, Mason Mount, Ruben Loftus-Cheek, Reece James i Billy Gilmour.


Negocjacje między Abrahemem a Chelsea trwają od dłuższego czasu i wbrew początkowym spekulacjom napastnik nie żąda pensji na poziomie 120 tys. funtów (na takie zarobki może liczyć Hudson-Odoi). Władze londyńskiego klubu w dalszym ciągu wiążą duże nadzieje z młodym wychowankiem i chcą go zatrzymać na Stamford Bridge.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close