Mount: Nie chcę skupiać się tylko na ofensywie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 13.09.2018 15:44 / Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:44

Mason Mount ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, że odrzucił możliwość gry w Southampton. 19-latek wyjaśnił, że nie mógł tego zrobić ze względu na swoje pochodzenie.

 

Pomocnik dorastał na południowym wybrzeżu i od dziecka był fanem Portsmouth. Jako bardzo młody zawodnik, brał udział w testach zarówno w Chelsea, jak i Southampton. Ostatecznie wybrał klub ze Stamford Bridge.

 

– Ciężko było mi odrzucić ofertę z Portsmouth. Byłem wielkim fanem tego zespołu, posiadałem karnety na mecze i dorastałem, obserwując ich grę. Jeśli chodzi o Southampton, to nie chciałem tam nawet iść. Założyłem ich strój i nie chciało mi się trenować. Bez urazy, ale jestem fanem Portsmouth! Od razu zauważyłem, że nie pasował mi ten klub – powiedział Mount.

 

– Naprawdę ciężko było mi odrzucić ofertę Portsmouth, ale różnica między nimi a Chelsea była ogromna. Chelsea była w tamtym momencie o dwa lata przed Portsmouth jeśli chodzi o sprzęt na jakim pracują i konkurencyjność w składzie – dodał.

 

Młody piłkarz Chelsea przyznał, że ojciec zaszczepił w nim to, aby nigdy nie spoczywał na laurach i poprawiał wszystkie aspekty swojej gry.

 

– Tata zawsze powtarzał: "Musisz wykonywać brudną robotę.". Często mówił, że nie mogę być dobry tylko wtedy, gdy posiadam piłkę. Muszę się cofać, muszę walczyć o piłkę i odbierać ją. Właśnie teraz chcę wprowadzić to do mojej gry, nie chcę być wyłącznie ofensywnym pomocnikiem, który strzela bramki. Chcę brać udział we wszystkim co się dzieje na boisku – zakończył.

Źródło: Daily Mail

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close