Kolejny wychowanek zaproszony na trening z pierwszym zespołem!
Dodano: 19.06.2020 21:54 / Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 22:01W ostatnim czasie Frank Lampard coraz częściej sięga do klubowej akademii i zaprasza młodych wychowanków na treningi z pierwszym zespołem. Ostatnim zawodnikiem, który dostąpił tego zaszczytu jest Dynel Simeu.
Na ostatnich treningach szansę na zaprezentowanie swojego potencjału otrzymali Henry Lawrence, Karlo Ziger, Armando Broja, Timo Livramento, Tino Anjorin i Lewis Bate. Dzisiaj serwis Football London poinformował, że na trening z pierwszym zespołem zaproszony został Dynel Simeu.
Simeu to 18-letni środkowy obrońca, który ma za sobą kilka bardzo udanych występów na szczeblu U18 oraz U23. Kameruńczyk jest uznawany przez niektórych za skałę nie do przejścia.
Obecnie Frank Lampard ma do dyspozycji czterech stoperów (Antonio Rudiger, Fikayo Tomori, Kurt Zouma i Andreas Christensen), ale niewykluczone, że latem któryś z nich opuści Stamford Bridge. Simeu ma szansę na częstsze treningi z pierwszym zespołem, jeśli udowodni, że jest na to gotowy.
– Chciałbym przedłużyć kontrakt z Chelsea po okresie próbnym. Przyszedłem tutaj z niedzielnej ligi, gdzie grałem w barwach Southampton. Nie wiedziałem, jak wygląda gra na profesjonalnym poziomie i nie miałem pojęcia jak funkcjonuje akademia Chelsea. Gra tutaj wydawała mi się czymś nierealnym.
– Podziwiałem Portsmouth i Southampton, ponieważ znałem tylko te drużyny. Zawsze marzyłem o zostanie profesjonalnym piłkarzem, ale ani ja ani moja rodzina nigdy nie podejrzewaliśmy, że się to spełni. Kiedy otrzymałem szansę, wszystko potoczyło się bardzo szybko – powiedział Simeu.
- Źródło: Football London
Gittens: Czuję się coraz lepiej po kontuzji
06.08.2026 12:13
The Athletic: Pep Chavarría o krok od Chelsea
06.08.2026 08:38
Welbeck: Niezwykle mocno doceniam wsparcie fanów z Hong Kongu
06.08.2026 08:21
Pamiętniki z tournée: Kavuma-McQueen
06.08.2026 08:03
João Pedro i Moisés Caicedo o Dannym Welbecku
06.08.2026 07:36
Skrót: Chelsea FC 0:1 Juventus FC
05.08.2026 19:14
Składy: Chelsea – Juventus
05.08.2026 13:20
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Doobreee:)