Southgate: Najbliższy rok kluczowy dla Loftus-Cheeka

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.06.2020 08:48 / Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 08:48

Ruben Loftus-Cheek powoli wraca na boisko po rocznej przerwie spowodowanej urazem ścięgna Achillesa. Gdyby mistrzostwa Europy odbyły się zgodnie planem w tym roku, wychowanek Chelsea nie miałby szans na powołanie, ale przełożenie turnieju na przyszły rok zmieniło tę sytuację.


Gareth Southgate przyznał, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy Loftus-Cheek będzie mógł udowodnić, że zasługuje na powołanie do reprezentacji więc przełożenie mistrzostw Europy o rok jest dla niego bardzo korzystne.


– Los bywa zmienny. Rozmawiałem z Rubenem kilka dni temu. Jego przerwa trwała rok. Nie miałby szans na powołanie na turniej tej rangi co mistrzostwa Europy, gdyby odbyły się one w tym roku – przyznał Gareth Southgate.


– Kto wie, co wydarzy się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Mam na myśli Loftus-Cheeka oraz innych młodych piłkarzy, którzy być może nie zagrali jeszcze w Premier League. Być może pojawi się ktoś nowy, kto będzie mógł powalczyć o miejsce w reprezentacji – dodał selekcjoner reprezentacji Anglii.

Źródło: "London Evening Standard"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close