SPORT BILD: Chelsea nie jest skłonna aktywować klauzuli wykupu Timo Wernera

Autor: Marcin Niemczyk Dodano: 28.05.2020 12:54 / Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:57

Zdaniem niemieckiego dziennikarza "SPORT BILD" Christiana Falka, żaden klub z trójki Manchester United, Liverpool i Chelsea nie jest skory do wpłacenia klauzuli odstępnego, zapisanej w kontrakcie Timo Wernera. Potencjalni nowi nabywcy karty 24-latka, chcą negocjować z klubem z Lipska niższą kwotę wykupu.

 

Scenariusz pozostania Timo Wernera na Red Bull Arena w Lipsku na kolejny sezon jest co raz bardziej prawdopodobny. Zainteresowane wychowankiem VfB Stuttgart zespoły, nie są skłonne do skorzystania z klauzuli wykupu, zapisanej w kontrakcie Niemca, która opiewa na 55 milionów euro. Nie wiadomo czy działacze Byków będą skłonni do negocjacji w kwestii obniżenia wartości transferu 24-latka, czy zdecydują się zatrzymać najlepszego strzelca swojego zespołu na następny sezon. Jak infomowało wcześniej "The Athletic", sam zawodnik nie wyklucza spędzenia następnego sezonu we wschodniej części Niemiec.

 

Werner jest wyceniany przez serwis Transfermarkt.de na 64 miliony euro.

Źródło: SPORT BILD

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

MarJanusz
komentarzy: 72
28.05.2020 18:06

Przecież gdyby nie klauzul to by za niego chcieli przynajmniej 80 milionów więc cena i tak dosyć promocyjna, a rozwiązałby nam trochę problemy w ofensywie. Może grać na skrzydle i na szpicy, szybki, czasem nieprzewidywalny. Rywalizował by z Tammym, mógłby grać sam jak i w parzy z nim. Wydaje mi się że na ten moment to zawodnik idealny więc dziwi mnie to że nie chcielibyśmy wydać takich pieniędzy bo to promocja w zasadzie. Porównując za Dembele z Lyonu lub Osimhena trzeba by dać kilkanaście milionów więcej, a jednak mają mniej bramek i asyst niż Werner. Sam mówił że che grać w Premier League i wydaję mi się że pasuje do stylu preferowanego przez Lamparda więc jeśli faktycznie Liverpool odpuszcza to musimy to wykorzystać

+
0

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close