The Blues nie wykorzystali przewagi. Chelsea 2:2 Arsenal

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 21.01.2020 23:08 / Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 16:49

W ramach 24. kolejki Premier League, Chelsea podejmowała lokalnego rywala, Arsenal. Mimo przewagi jednego zawodnika od 26. minuty spotkania, podopieczni Franka Lamparda nie zdołali odnieść zwycięstwa.

Pierwszy groźny strzał w meczu miał miejsce w 14. minucie. Callum Hudson-Odoi znalazł się z piłką po prawej stronie boiska, minął zwodem jednego z obrońców Arsenalu i zdołał dośrodkować na głowę Antonio Rudigera. Niemiec zgrał futbolówkę do Abrahama, a napastnik Chelsea uderzył głową w środek bramki. Nieco ponad dziesięć minut później, Tammy Abraham znalazł się w pozycji sam na sam z Berndem Leno, minął bramkarza i stanął przed wielką szansą na zdobycie bramki. Akcje przerwał jednak faulem David Luiz. Brazylijczyk obejrzał za to zagranie czerwoną kartkę, natomiast arbiter przyznał Chelsea rzut karny, który pewnie wykorzystał Jorginho.

Od tego momentu Chelsea złapała wiatr w żagle, czego dowodem może być składna akcja z 32. minuty. Po wymianie kilku podań, na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Callum Hudson-Odoi, który próbował posłać piłkę w prawy róg bramkarza. Leno wyczuł intencje Anglika i popisał się efektowną paradą, wybijając piłkę na rzut rożny. Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic wartego odnotowania.

Po zmianie stron Chelsea prowadziła grę, od czasu do czasu pozwalając wyjść drużynie gości z kontratakiem. Przewaga podopiecznych Franka Lamparda wzrastała z minuty na minutę, jednak nie przekładało się to na ilość celnych strzałów. Trwało to do 63. minuty, w której Chelsea miała rzut rożny. Piłkę z pola karnego wybił obrońca Arsenalu, a ta wylądowała pod nogami Martinelliego. Młody zawodnik Kanonierów przebiegł z piłką przy nodze całe boisko i strzelił bramkę wyrównującą.

Po stracie bramki, Frank Lampard zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian w krótkim odstępie czasu. Najpierw plac gry opuścił Mateo Kovacić, a w jego miejsce wszedł Ross Barkley. Chwilę później na placu gry zameldował się Mason Mount, który zmienił N'Golo Kante. W 79. minucie Frank Lampard postanowił wprowadzić na plac gry drugiego napastnika, którym był Michy Batshuayi. Belg zmienił Williana.

Ofensywne zmiany przyniosły skutek. W 84. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę w siatce umieszcza kapitan Chelsea, Cesar Azpilicueta. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 87. minucie Hector Bellerin doprowadził do wyrównania i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

komentarzy: 4222
23.01.2020 14:36

Media podają że Abraham wypada nam na kilka tygodni z powodu urazu kostki.
Dużo dowiemy się na jutrzejszej konferencji Lamparda ale jak potwierdzić się informacji mediów to słabo widzę pozycję "9"u nas.
Girou i Michi to nie jest to czego potrzebujemy na chwilę obecną.

Klub musi mocno pracować nad transferem Cavaniego!

CFCrules
komentarzy: 705
23.01.2020 01:34

Tak, to jest najlepsze. Wtapiamy mecz za meczem a nasza przewaga nad piąta drużyną się regularnie powiększa. To jakaś komedia.

22.01.2020 23:17

Wczoraj na devil page się z nas śmiali teraz im się to odbija

yarexq V2
komentarzy: 1791
23.01.2020 15:54

kto traktuje na poważnie tych schizofreników z devilpage? jadą po innych klubach, jakby ich klub osiągnął coś więcej niż puchar pierdziszewa. szkoda tego meczu, śmiało mogliśmy pobić 6:0, ale cóż - człowiek uczy się na błędach. wierzę że za dwa, a może za trzy sezony będziemy potęgą porównywalną do LFC.

eGzid
komentarzy: 800
22.01.2020 23:15

Niby zrobiliśmy z siebie kasztanów wczoraj, a mimo to przewaga nad 5tą ekipą w tabeli wzrosła (szkoda, że tylko o 1 pkt). Który to już raz w tym sezonie? Widocznie nikt nie chce LM w przyszłym sezonie.

22.01.2020 15:49

Wg mnie Kepa powinien na kilka meczow wyladowac na lawce i to samo Rudiger ktory nie bardzo sie sprawdza. Franek powinien sprobowac zagrac ustawieniem 4-1-4-1 i tam dac Kante na DP, a przed nim Jorginho i kogo jeszcze chce. Pedro powinien chociaz wchodzic z lawki jak w ataku nie idzie.