Zouma: Ciężko pracujemy nad naszą obroną

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 05.10.2019 19:43 / Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 19:43

Kurt Zouma zaznacza, że zespół ciężko pracuje nad defensywą i uważa, że Chelsea ma odpowiednio silny skład, aby móc wygrywać w każdym meczu.

 

– Znacznie poprawiamy naszą grę. W zeszłym roku było kilku piłkarzy, którzy byli na wypożyczeniu i musieli wrócić do klubu, takim kimś byłem na przykład ja. Potrzeba trochę czasu na zaaklimatyzowanie się. Stajemy się coraz lepsi.

 

– Młodzi zawodnicy są tutaj po to, aby dać coś nowego od siebie, a ci starsi są po to, aby uspokajać sytuacje, uspokoić trochę młodych, aby zbyt dużo nie szaleli, ale również dawać  rady, jak radzić sobie z presją. Mamy bardzo mocny zespół, ponieważ mamy dobrą mieszankę zawodników.

 

– Mamy bardzo młody skład, ale zawodnicy są bardzo utalentowani. Fikayo, Tammy, Mason oraz Reece, który ostatnio zagrał swój pierwszy mecz, oni nie mają w sobie żadnego strachu, po prostu grają swój futbol.

 

– Wszyscy są gotowi, aby dać jakieś rady i pomóc, jesteśmy drużyną. Dla mnie ci zawodnicy są gotowi, aby grać o wygraną w każdym meczu. Będą bardzo ważni dla zespołu, aby ciągnąć ten klub do przodu. Mają odpowiednią jakość i grają bardzo dobrze. Mamy dobrą mieszankę młodych I starszych zawodników, wszyscy ze sobą swobodnie rozmawiają.

 

– Zwycięstwo z Lille było bardzo ważne, szczególnie po porażce z Valencią. Chcieliśmy wrócić na właściwe tory i pokazać, że jesteśmy w stanie zakończyć na pierwszym miejscu w grupie. Takijest też nasz cel, więc musieliśmy wygrać i tak też właśnie zrobiliśmy.

 

– Fajnie było zagrać mecz we Francji. Lubię grać przeciwko francuskim zespołom, ponieważ rozumiem co zawodnicy do siebie mówią. Mam również znajomych grających w innych klubach, fajnie było się z nimi spotkać. Mój tata oglądał ten mecz z trybun, zajęło mu trzy godziny, aby się tu dostać pociągiem. Moja rodzina mnie wspiera odkąd zacząłem grać w piłkę w wieku dziewięciu lat. Nawet jeśli nie oglądają mnie z trybun, mogą to robić oglądając telewizję. Często dzwoniliśmy do siebie po meczach.

 

– Ciężko pracujemy nad naszą obroną. Jest dużo komunikacji pomiędzy nami. Tracimy gole po stałych fragmentach gry i to wszystko przez małe szczegóły. Musimy być bardziej skupieni na tych detalach. Musimy nadal w siebie wierzyć, a wszystko będzie dobrze.

Źródło: Chelse FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close