Sarri: To był ciężki rok

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 04.06.2019 15:14 / Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 15:14

Maurizio Sarri prawdopodobnie zostanie nowym trenerem Juventusu już tego lata. Sarri opuści klub ze Stamford Bridge już po 11-stu miesiącach pracy, po tym jak Juve zgodziło się zapłacić 5 mln funtów za wykup 60-letniego Włocha.

 

Dla Juventusu Sarri to kandydat numer jeden do zastąpienia Massimiliano Allegriego, po tym jak ogłosił, że odejdzie z klubu na koniec sezonu. Pomimo doprowadzenia Chelsea do zwycięstwa w Lidze Europy, Sarri zaznacza, że to był bardzo ciężki rok dla niego i przyznaje, że być może wróci do Włoch, jeśli nadarzy się odpowiednia okazja.

 

–  Dla nas Włochów chęć powrotu do domu jest bardzo silna. Czujesz, że czegoś ci brakuje. To był ciężki rok. Zacząłem odczuwać brak moich przyjaciół wokół mnie i moich rodziców, których i tak bardzo rzadko widuję.

 

Sarri nie wyklucza powrotu do Włoch, pomimo odrzucenia wielu ofert od innych klubów z Serie A z szacunku dla Napoli.

 

– W moim wieku dokonuję tylko profesjonalnych wyborów. Neapolitańczycy znają miłość, którą do nich czuję. Zdecydowałem się wyjechać za granicę w zeszłym roku, żeby nie dołączać do żadnego innego włoskiego zespołu. Ten zawód może prowadzić do innych ścieżek, mój związek z nimi nie ulegnie zmianie. Lojalność to dawanie z siebie 110% gdziekolwiek jesteś.

 

– Co to znaczy być wiernym? Co się stanie gdy pewnego dnia twój klub cię wyrzuci? Co zrobisz? Pozostaniesz wierny żonie, z którą się rozwiodłeś?

Źródło: Metro

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close