Agent: Thibaut zostałby w Londynie, gdyby jego rodzina tutaj mieszkała

Autor: Dawid Mozol Dodano: 12.08.2018 12:32 / Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 12:34

Agent Thibauta Courtois twierdzi, że gdyby rodzina Belga mieszkała w Londynie, to bramkarz zostałby w Chelsea. Golkiper niedawno przeniósł się do Madrytu, gdzie podpisał kontrakt z tamtejszym Realem.

 

Całe zamieszanie z Belgiem zaczęło się w momencie, gdy nie pojawił się na treningu Chelsea, nie podając żadnego oficjalnego powodu. Zamiast tego spędzał on czas w Hiszpanii ze swoją rodziną. Jego agent, Christophe Hentoray broni go, mówiąc że Belg miał powody by nalegać na transfer.

 

– Pojawiały się spekulacje, że on naciskał na ten ruch z innych przyczyn, jednak jedynym powodem, dla którego chciał opuścić Chelsea były jego dzieci. Gdyby jego rodzina mieszkała w Londynie, wszystko potoczyłoby się inaczej. Zostałby tutaj, nie miałby powodu żeby opuszczać Chelsea, skoro mógł tutaj zdobywać trofea. Niestety, jego dzieci mieszkają z matką w Madrycie.

 

– Miał ważny kontrakt i wszystko zależało od Chelsea. Mimo to, jego umowa zbliżała się do końca i Chelsea wykazała chęć negocjacji z Realem Madryt, co skończyło się transferem. To były jego osobiste przyczyny. dlatego musimy to uszanować. Chelsea zrozumiała sytuację i pomogła mu, zgadzając się na ofertę.

 

– Wszystko potoczyło się bardzo szybko i bezproblemowo, obie strony rozumiały, że chodzi przede wszystkim o człowieka. To nie jest tak, że zrobili coś na złość swoim fanom, oni po prostu znaleźli najlepsze rozwiązanie w sytuacji, która nie była idealna.

 

– Całkowicie rozumiem kibiców Chelsea, i nikt nie ma prawa krytykować ich odczuć. Thibaut jest świetnym bramkarzem i dawał z siebie wszystko w Chelsea, aby zdobywać z nią trofea. Utrata takiego zawodnika nigdy nie jest przyjemnym uczuciem – zakończył agent piłkarza.

Źródło: BBC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close