Chelsea zwolni Maurizio Sarriego, nawet gdy uda się mu wygrać Ligę Europy

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 15.05.2019 19:24 / Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:24

Roman Abramovich jest gotów, aby zwolnić Sarriego na końcu tego sezonu. Włoch przygotowuje swoją drużynę do meczu finałowego Ligi Europy, który zostanie rozegrany 29-tego maja w Baku. Przeciwnikiem „The Blues” będzie inny klub z Londynu, Arsenal. Sarriemu również udało się awansować do finału pucharu ligi, gdzie jego zespół przegrał w rzutach karnych przeciwko Manchesterowi City.

 

Gazetta dello Sport twierdzi, że Abramovich może przeprowadzić duże zmiany w lecie, mimo tego, że Sarriemu również udało się zakończyć sezon w TOP4. Rosyjski właściciel Chelsea z Izraelskim paszportem jest zaniepokojony faktem, że więź pomiędzy trenerem, a fanami jest daleka od idealnej i jest gotów zwolnić Włocha, nawet jeśli uda mu się wygrać Ligę Europy.

 

Sarri dosyć szybko może powrócić do Włoch. Mówi się, że Roma i Milan to kluby najbardziej zainteresowane usługami byłego szkoleniowca Napoli. Juventus nadal pozostaje jedną z opcji dla Sarriego, ponieważ przyszłość Massimiliano Allegriego jest nadal niewiadoma.

 

Jeśli doszłoby do zwolnienia Sarriego z funkcji szkoleniowca „The Blues”, trener Derby County Frank Lampard jest podobno jednym z faworytów do objęcia drużyny ze Stamford Bridge. Przez 13-ście lat grania na Stamford Bridge, Lampard rozegrał 648 spotkań, strzelając 211 bramek.

Źródło: Gazzetta dello Sport, Sport Media Set

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close