The Athletic: Liam Delap może wrócić do treningów w listopadzie
Dodano: 09.09.2025 19:17 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2025 19:17The Atheltic informuje, że w listopadzie Liam Delap powinien wrócić do treningów. W ostatnim przed przerwą reprezentacyjną meczu Anglik doznał urazu mięśniowego. Operacja nie będzie konieczna.
Liam Delap ma wznowić treningi w listopadzie, a powrót do gry ma nastąpić niedługo później, przed intensywnym okresem świątecznym. Napastnik nie musi poddawać się kontuzji. Zgodnie z ostatnimi badaniami, przerwa od treningów ma potrwać około 10 tygodni licząc od momentu urazu.
Kontuzja, jakiej nabawił się Liam Delap, wywołała spore zamieszanie. Chelsea chciała w ostatniej chwili zablokować wypożyczenie Nicolasa Jacksona do Bayernu Monachium, co jej się nie udało, a ostatecznie na Stamford Bridge powrócił Marc Guiu, który kilka tygodni wcześniej udał się na wypożyczenie do Sunderlandu. Obecnie Hiszpan jest wysoko ceniony przez Enzo Mareskę i zarząd klubu, dlatego najbliższe tygodnie będą dla niego bardzo istotne.
Liam Delap opuści co najmniej 11 meczów, w tym pierwsze mecze Chelsea w fazie ligowej Ligi Mistrzów, a także mecze ligowe z Liverpoolem czy Tottenhamem. Po powrocie do treningów napastnik będzie potrzebował kilku tygodni, żeby wrócić do optymalnej formy.
- Źródło: The Athletic
Skrót: Everton FC 3:0 Chelsea FC
21.03.2026 20:51
Składy: Everton FC vs. Chelsea FC
21.03.2026 17:15
Premier League: Transmisja Everton - Chelsea. Gdzie oglądać w TV i online? (21.03.2026)
21.03.2026 07:43
Zmarł Silvino Louro, były trener bramkarzy w Chelsea
20.03.2026 14:46
Analiza: Chelsea nie przebiła szklanego sufitu
18.03.2026 20:07
Skrót: Chelsea FC 0:3 Paris Saint-Germain FC
18.03.2026 06:30
Liga Mistrzów: gdzie oglądać transmisje TV i online za darmo? Rewanżowe mecze 1/8 finału (17-18.03)
17.03.2026 20:05
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Późno, żeby nie okazał się drugim Broją.
Liam nie ma potencjału, żeby wejść z przytupem. To zawodnik pokroju Rasiaka, dobry na Championship, ale PL to mogą być za wysokie progi. Zobaczymy, obym się pomylił.
KTBFFH
Ja myślę że spokojnie jest lepszy od Sesko.
Koszmar wraca. Tak bardzo na niego liczyłem. Oby nie skończyło się jak z Nkunku.
Szkoda, sądziłem, że wejdzie z przytupem.