Redknapp: Chelsea była zbyt przewidywalna

Autor: Daniel Chowaniak Dodano: 11.02.2019 16:39 / Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 16:39

Jamie Redknapp podobnie jak Chris Sutton czy Jamie Carragher nie widzi poztywnie przyszłości Maurizio Sarriego na Stamford Bridge. Anglik uważa że Sarri mógł uniknąć tak wysokiej porażki, wystawiając N'Golo Kanté na głębszej pozycji. 

Były angielski piłkarz uważa, że problemem Chelsea jest zbytnia przewidywalność. Londyńczycy cały czas grają tym samym ustawieniem i nie potrafią zaskoczyć rywala. Redknapp podkreślił, że goście nie poddali się na Etihad, tylko byli zbyt przewidywalni, a Manchester czekał, aż popełnią błąd i będą mogli ich ukarać. 

– Maurizio Sarri wyglądał na pokonanego człowieka, gdy schodził do tunelu. Nawet przeciwko takiemu zespołowi jak Manchester City, Chelsea nie przegrywa 6:0. Oni nie przegrywają z Bournemouth 4:0 czy 2:0 z Arsenalem, drużyną, która ma problemy w defensywie. 

To nie było tak, że Chelsea się poddała na Etihad albo przestali biegać dla swojego menadżera. Byli po prostu zbyt przewidywalni. Za każdym razem, gdy The Blues popełnili błąd, City czekało na to, aby ich ukarać. 

– Nie ma żadnej zmiany w taktyce Sarriego. Dlaczego w takim spotkaniu nie wystawił N'Golo Kanté na głębszej pozycji, żeby udzielił wsparcia Jorginho? 

– Zarząd Chelsea zatrudnił Sarriego ze względu na jego styl gry, ale muszą być coraz bardziej sfrustrowani przez brak elastyczności. Będą musieli szybko zdecydować, czy ponownie dadzą Sarriemu czas na wprowadzenie swojej wizji futbolu czy też powiedzą, że już wystarczy. 

– Jeśli jednak dokonają zmiany, kogo wprowadzą? Czy spojrzą na Manchester United i Ole Gunnara Solskjaera i zatrudnią Gianfranco Zolę do końca sezonu? Nadal uważam, że Sarri zasługuje na kolejną szansę, ale jeśli ta porażka przeleje czarę goryczy, to nie powinien narzekać. 

Źródło: "Daily Mail"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close