Raport z wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.10.2024 19:01 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2024 19:01

Październikowa przerwa reprezentacyjna dobiegła końca. We wtorek rozegrane zostały ostatnie mecze. Sprawdźmy, jak zaprezentowali się w nich piłkarze Chelsea.

W Afryce rozgrywane były mecze kwalifikacyjne do Pucharu Narodów Afryki. Senegal ponownie okazał się lepszy od Malawi. Lwy Terangi zwyciężyły w Lilongwe 1:0 i choć miały aż 75 procent posiadania piłki, zwycięskiego gola dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry strzelił były piłkarz Liverpoolu Sadio Mané. Nicolas Jackson rozegrał 70 minut. Aktualnie Senegal plasuje się na drugim miejscu grupy L i ma taki sam dorobek punktowy co pierwsza Burkina Faso. W przyszłym miesiącu drużynę naszego napastnika czekają mecze z Burkina Faso i Burundi.

Na poziomie młodzieżowym kolejny udany występ zaliczył Shumaira Mheuka. W meczu towarzyskim reprezentacji Anglii z Francją na poziomie U19 lepsi okazali się Synowie Albionu, którzy zwyciężyli 4:2, a nasz napastnik wpisał się na listę strzelców pod koniec pierwszej części spotkania. Harrison Murray-Campbell pojawił się na boisku w przerwie, zaś Kiano Dyer i Reiss Denny zostali wprowadzeni po około godzinie gry.

W innym meczu towarzyskim na poziomie U19 Portugalia zmierzyła się w Marbelli z Holandią. Leo Cardoso oglądał ten mecz z wysokości ławki rezerwowych, a jego drużyna zwyciężyła 4:2.

We wtorkowy wieczór rozgrywany były także mecze Ligi Narodów. W Lidze A Hiszpania pewnie pokonała na swoim stadionie Serbię 3:0, a Marc Cucurella rozegrał pełne 90 minut na lewej stronie defensywy. Robert Sánchez zasiadł na ławce rezerwowych i nie pojawił się na boisku. Aktualnie mistrzowie Europy plasują się na czele grupy 4, a ich przewaga nad drugą Danią wynosi trzy punkty.

W bardzo dobrze zapowiadającym się meczu w grupie 1 Szkocja podjęła na Hampdem Park Portugalię. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. João Félix pojawił się na boisku kilka minut przed końcowym gwizdkiem, Renato Veiga obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych, zaś Pedro Neto w ogóle nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. Obecnie drużyna Roberto Martíneza przewodzi w swojej grupie i w tej edycji Ligi Narodów nie zaznała jeszcze porażki.

We wtorek rozgrywane były również mecze kwalifikacyjne do mistrzostw Europy U21. Filip Jørgensen rozegrał 45 minut w meczu reprezentacji Danii U21 z Islandią, w przerwie zastąpił go Andreas Jungdal. Duńczycy wygrali to spotkanie 2:0, prowadzą w swojej grupie i mają już zapewniony udział na mistrzostwach Europy U21.

Inny nasz młody bramkarz Lucas Bergström rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu reprezentacji Finlandii U21 z Czarnogórą, a jego zespół zwyciężył 2:1. Aktualnie Suomi plasują się na miejscu gwarantującym grę w barażach o udział w młodzieżowym Euro.

Udany występ zaliczył Cesare Casadei. Reprezentacja Włoch U21 co prawda jedynie zremisowała z Irlandią 1:1, ale nasz pomocnik wpisał się na listę strzelców w 23. minucie po asyście Wilfrieda Gnonto z Leeds United. Włosi wywalczyli już sobie bezpośredni awans na przyszłoroczny turniej.

Sporo działo się także w Ameryce Południowej, gdzie rozgrywane były mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Argentyna rozbiła w Buenos Aires Boliwię 6:0, hat-trickiem popisał się niezawodny Leo Messi, zaś Enzo Fernández rozegrał pełne 90 minut.

Z kolei Ekwador bezbramkowo zremisował z Urugwajem. Moisés Caicedo przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka, zaś Kendry Páez pełnił rolę rezerwowego i nie pojawił się na boisku.

Źródło: Chelsea FC