Raport z poniedziałkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.10.2024 17:30 / Ostatnia aktualizacja: 15.10.2024 17:30

W poniedziałkowy wieczór rozgrywane były kolejne mecze w ramach październikowej przerwy reprezentacyjnej. Sprawdźmy, jak zaprezentowali się w nich piłkarze Chelsea.

W meczu Ligi A Ligi Narodów Francuzi zmierzyli się z Belgią i potrzebowali zwycięstwa, żeby ich strata do reprezentacji Włoch nie powiększyła się. Trójkolorowi stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli 2:1. Oba gole strzelił Randal Kolo Muani, zaś honorową bramkę dla Belgii strzelił Loïs Openda. Christopher Nkunku pojawił się na boisku w 73. minucie, zmieniając Bradleya Barcolę, natomiast Wesley Fofana cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Z kolei w Lidze B Ligi Narodów Ukraina zmierzyła się we Wrocławiu z Czechami. W 18. minucie Czesi objęli prowadzenie po trafieniu Lukáša Červa, ale ma początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Artem Dowbyk. Napastnik Romy wykorzystał rzut karny. Mychajło Mudryk przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Aktualnie Ukraińcy zajmują ostatnie miejsce w grupie 1, ale ich strata do prowadzących Czech wynosi jedynie trzy punkty.

W meczu Elite League U20 reprezentacja Anglii pewnie pokonała Czechy 3:0. Josh Acheampong rozpoczął to spotkanie od pierwszej minuty, został ustawiony na prawej stronie defensywy. Na boisku przebywał do 65. minuty. Chwilę później nasz klub ponownie miał reprezentanta na boisku, bowiem w 79. wprowadzony do gry został Max Merrick.

Reprezentacja Anglii U18 rozegrała towarzyskie spotkanie z Ukrainą U19 i wygrała je 3:1. Frankie Runham wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 83. minucie. Ollie Harrison i Olutayo Subuloye oglądali poczynania swoich kolegów z wysokości ławki rezerwowych.

W niedzielnym meczu towarzyskim na poziomie U19 Szwecja przegrała z Japonią 1:4. Genesis Antwi rozegrał całe spotkanie, ale nie uchronił swojej drużyny od porażki.