Raport z poniedziałkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 10.09.2024 11:01 / Ostatnia aktualizacja: 10.09.2024 11:01

W poniedziałek rozgrywane były kolejne mecze w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. W tym dniu w akcji oglądaliśmy tylko jednego piłkarza Chelsea.

Jest nim Nicolas Jackson. Nasz napastnik wystąpił w meczu Senegalu z Burundi w 2. kolejce eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Lwy Terangi miały całkowitą dominację nad przeciwnikiem, ale bramkę na wagę zwycięstwa strzeliły dopiero w 71. minucie. Rzut karny wykorzystał Ismaïla Sarr z Crystal Palace. Nicolas Jackson rozpoczął to spotkanie w pierwszym składzie i został zmieniony przez Habiba Diallo pół godziny przed końcowym gwizdkiem.

Dzięki tej wygranej Senegalczycy awansowali na pierwsze miejscu grupy L. Kolejne mecze Lwy Terangi rozegrają w październiku, a ich rywalem dwukrotnie będzie Malawi.