Raport z niedzielnych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.09.2024 09:44 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2024 09:44

Pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna trwa. Sprawdźmy, jak w niedzielnych meczach poradzili sobie piłkarze Chelsea.

W meczu 2. kolejki Ligi B Ligi Narodów Portugalia zmierzyła się u siebie ze Szkocją. Seleção das Quinas zwyciężyli po trafieniach Bruno Fernandesa i Cristiano Ronaldo, który wszedł na boisko na początku drugiej połowy zmieniając Pedro Neto. Z kolei João Félix pojawił się na murawie w 68. minucie, zmieniając Rafaela Leão. 24-latek wyraźnie ożywił grę swojej drużyny. Renato Veiga przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych więc na debiut w dorosłej reprezentacji będzie musiał jeszcze poczekać. Dzięki tej wygranej Portugalczycy zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie mając na koncie komplet punktów.

W Genewie Hiszpania zmierzyła się ze Szwajcarią. Mistrzowie Europy wygrali aż 4:1 po golach Joselu, Fabiána Ruiza (dwóch) i Ferrana Torresa. Marc Cucurella i Robert Sánchez pełnili rolę rezerwowych i nie pojawili się na boisku.

Na poziomie młodzieżowym reprezentacyjny występ zaliczył Ollie Harrison. Pomocnik rozegrał pierwszą połowę spotkania reprezentacji Anglii z Francją na poziomie U18. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się Anglicy, którzy zwyciężyli 5:4. Dzięki tej wygranej Synowie Albionu zapewnili sobie drugie miejsce w towarzyskim turnieju Lafarge Tournament.

W ostatnim meczu w ramach towarzyskiego turnieju Václav Ježek Cup reprezentacja USA U17 zremisowała ze Słowacją U18 1:1. London Emenalo zaczął ten mecz od pierwszej minuty. Amerykanie wyszli na prowadzenie, ale Słowacy zdołali doprowadzić do wyrównania.

Źródło: Chelsea FC