Raport z sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.09.2024 08:16 / Ostatnia aktualizacja: 08.09.2024 08:16

Sprawdźmy, jak w sobotnich meczach międzypaństwowych poradzili sobie piłkarze Chelsea.

Reprezentacja Anglii, prowadzona przez tymczasowego selekcjonera Lee Carselya, zmierzyła się z Irlandią w pierwszym meczu Ligi B Ligi Narodów. W pierwszym składzie Synów Albionu znalazł się Levi Colwill, dla którego był drugi występ w dorosłej reprezentacji. Warto wspomnieć, że Levi był czołową postacią młodzieżowej drużyny Anglii, która w 2023 r. pod wodzą Carsleya wygrała mistrzostwa Europy do lat 21.

21-latek wystąpił wczoraj na lewej stronie obrony, podobnie jak i podczas swojego debiutu w październiku 2023 r. Anglicy szybko objęli prowadzenie po trafieniu Declana Rice'a, a jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Jack Grealish. W drugiej połowie bramki nie padły i tym samym Anglicy wygrali 2:0. Noni Madueke przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Nasz skrzydłowy będzie miał szansę na debiut w dorosłej reprezentacji we wtorkowy wieczór, gdy Anglia podejmie na Wembley Finlandię.

Reprezentacja Anglii U19 rozegrała towarzyskie spotkanie z Chorwacją, a jej kapitanem był Harrison Murray-Campbell. W wyjściowym składzie znalazł się także Kiano Dyer. W drugiej połowie na boisku pojawili się Tyrique George, Josh Acheampong i Reiss Denny. Z kolei Ishe Samuels-Smith był niewykorzystanym rezerwowym. W 72. minucie młodzieżowa drużyna Chorwacji wyszła na prowadzenie po golu z rzutu karnego, ale Anglicy zaledwie cztery minuty później doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Tyrique'a George'a, który na boisku pojawił się niecałe 10 minut wcześniej.

W innym meczu towarzyskim na poziomie U19 Portugalia wysoko pokonała Węgry 4:0. Leo Cardoso wybiegł na boisko w podstawowym składzie i został zmieniony chwilę po strzelonej w 69. minucie bramce na 2:0.

Reprezentacyjny występ zaliczył w sobotę także Harry McGlinchey. 16-letni obrońca pojawił się na boisku na ostatnie 15 minut towarzyskiego spotkania Irlandii U19 z Francją. Harry przyczynił się do strzelenia gola w końcówce, ale jego drużyna i tak przegrała 1:2.