Raport z piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.09.2024 09:53 / Ostatnia aktualizacja: 07.09.2024 09:53

Piątek był kolejnym dniem wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Sprawdźmy, jak w meczach międzypaństwowych poradzili sobie piłkarze Chelsea.

W Afryce rozgrywane były mecze w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki 2025. Senegal zremisował z Burkina Faso 1:1. W 16. minucie Nicolas Jackson wygrał pojedynek z obrońcą, podał do Sadio Mané, a ten strzelił gola. Nasz napastnik został zmieniony w 82. minucie przez Habiba Diallo.

Piątkowy wieczór był trudny dla Filipa Jørgensena. Nasz bramkarz wystąpił w meczu reprezentacji Danii U21 z Islandią w kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 21. Filip czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki, a jego zespół przegrał 2:4.

W zupełnie innym nastroju jest Lucas Bergström. 22-latek bronił barw reprezentacji Finlandii U21 w meczu z Armenią. Finowie wygrali 3:1.

Duet naszej młodzieżowej drużyny Olie Harrison i Shumaira Mheuka wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Anglii U19 ze Szwajcarią. Nasi zawodnicy rozpoczęli to spotkanie w pierwszym składzie, Ollie przebywał na boisku do końcowego gwizdka, zaś Shumaira został zmieniony w 72. minucie przez Trevana Sanusiego z Newcastle. Shumaira był bliski strzelenia gola, ale trafił jedynie w słupek. Po 90 minutach był remis 1:1, następnie rozgrano serię rzutów karnych, która zakończyła się wynikiem 5:5. Ollie Harrison wykorzystał swoją próbę.

Na poziomie U19 Szkocja pokonała w meczu towarzyskim Wyspy Owcze aż 5:3. Barw Szkotów bronił Harrison McMahon.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych U17 pokonała Czechy 4:0, a w jej składzie znalazł się Landon Emenalo.

W nocy z piątku na sobotę w Ameryce Południowej rozgrywane były kolejne mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Brazylia po zaciętym boju pokonała Ekwador 1:0 po golu Rodrygo. W barwach Canarinhos debiut zaliczył Estêvão, który pojawił się na boisku w 63. minucie. W tym roku utalentowany 17-latek podpisał kontrakt z Chelsea, a do zachodniego Londynu przeprowadzi się w przyszłym roku. Z kolei w barwach Ekwadoru całe spotkanie rozegrał Moisés Caicedo, a Kendry Páez wszedł na boisko na początku drugiej połowy.