Raport z czwartkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.09.2024 12:46 / Ostatnia aktualizacja: 06.09.2024 14:16

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały pierwsze mecze w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Sprawdźmy, jak poradzili sobie w nich piłkarze Chelsea.

W meczu 1. kolejki Ligi A Ligi Narodów Portugalia pokonała Chorwację 2:1 po golach Diogo Dalota i Cristiano Ronaldo, dla którego było to dziewięćsetne trafienie w karierze. Pedro Neto rozegrał całą pierwszą połowę, zaś João Félix i Renato Veiga oglądali grę swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Także w meczu Ligi Narodów Hiszpanie mierzyli się z Serbią. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W pierwszym składzie świeżo upieczonych mistrzów Europy znalazł się Marc Cucurella. Lewy obrońca został zmieniony w 56. minucie przez Áleksa Grimaldo. Robert Sánchez był niewykorzystanym rezerwowym.

Z kolei w Ameryce Południowej rozegrane zostały kolejne mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Reprezentacja Argentyny w dalszym ciągu prezentuje wysoką formę, co potwierdziła pokonując 3:0 Chile. Na listę strzelców wpisali się Alexis Mac Allister, Julián Álvarez i Paulo Dybala. Enzo Fernández rozegrał całe spotkanie i był jedną z wyróżniających się postaci swojego zespołu.

W towarzyskim meczu reprezentacji Brazylii z Meksykiem na poziomie U20 udział wziął Deivid Washington. 19-latek pojawił się na boisku w 82. minucie, a jego drużyna zwyciężyła 2:1.

Reprezentacja Irlandii U19 zmierzyła się z Francją U19 w meczu towarzyskim. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trójkolorowych 2:1. Barw Irlandii bronił Harry McGlinchey.

Również na poziomie U19 Portugalia zmierzyła się z Czarnogórą. Leo Cardoso wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Portugalczycy wygrali 2:1 po golach João Teixeiry i Gila Martinsa.