
Cucurella: Myślę, że osiągnąłem najwyższą formę od momentu dołączenia do Chelsea
Dodano: 15.06.2024 19:27 / Ostatnia aktualizacja: 15.06.2024 19:27Miniony sezon był mieszany dla Marka Cucurelli. Hiszpan stracił kilka miesięcy z powodu urazu kostki, ale po powrocie do gry stał się ważnym punktem drużyny Mauricio Pochettino.
W drugiej połowie sezonu Marc Cucurella pełnił nietypową rolę – grał jako lewy obrońca, ale często przemieszczał się w środkową strefę boiska i pomagał w rozegraniu. Hiszpan przyznał, że podobało mu się takie rozwiązanie.
– Zmiana roli była fajna. Staram się robić wszystko co w mojej mocy, by pomagać drużynie, a jeśli gram na większej liczbie pozycji i pomagam zespołowi, jestem szczęśliwy. Dzięki temu mogę więcej grać – przyznał Marc Cucurella.
– Myślę, że w pierwszej części sezonu dobrze sobie radziłem w obronie i jak zawsze dawałem z siebie wszystko, by pomagać drużynie i wygrywać. Gdy jestem na boisku, cieszę się, że mogę pomagać, a nowa rola bardzo mi się podobała. Jestem pewny, że poradzę sobie w reprezentacji, przed Euro grało mi się bardzo dobrze.
– Myślę, że osiągnąłem najwyższą formę od momentu dołączenia do Chelsea. Pierwszy sezon i początek poprzedniego był trudny. Później doznałem kontuzji i miałem kilka miesięcy przerwy. Po kontuzji czuję się bardzo dobrze. Grałem na dobrym poziomie i cieszę się, że mogę pokazać swoje umiejętności, ponieważ czasami było trudno.
Po powrocie z mistrzostw Europy Marc Cucurella będzie miał krótkie wakacje, a po nich przystąpi do pracy pod okiem Enzo Mareski.
– Jestem podekscytowany przyszłością w Chelsea. Czuję się bardzo silny, jestem tu bardzo szczęśliwy i mam dużo pewności siebie. Gra w piłkę to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogę robić w życiu. A gra dla Chelsea jest czymś niesamowitym! – dodał lewy obrońca.
- Źródło: Chelsea FC
Najnowsze atykuły

Transmisja Chelsea - Tottenham. Gdzie oglądać? (03.04.2025)
02.04.2025 07:39
Co czeka Chelsea w kwietniu i maju? Sezon 2024/25 wkracza w decydującą fazę
31.03.2025 12:16
The Guardian: Todd Boehly przymierza się do kupna The Telegraph
30.03.2025 08:36
The Telegraph: Kibice Chelsea poskarżyli się na Boehly'ego władzom Premier League
29.03.2025 22:26
LGdS: Juventus nie będzie zainteresowany wykupienie Renato Veigi na stałe
29.03.2025 20:37
The Athletic: Maresca znowu niezadowolony z postawy piłkarzy na treningach. Odwołał dzień wolny
29.03.2025 14:09
Wybrano najlepszą jedenastkę na 120-lecie powstania Chelsea!
28.03.2025 10:38
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.