Raport z sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.06.2024 08:32 / Ostatnia aktualizacja: 09.06.2024 08:32

W sobotę rozegrane zostały kolejne mecze towarzyskie w ramach przygotowań do nadchodzących mistrzostw Europy. Nie mogło w nich zabraknąć piłkarzy Chelsea.

Na Estadi Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca reprezentacja Hiszpanii podjęła reprezentację Irlandii Północnej. W wyjściowym składzie La Roja znalazł się Marc Cucurella, który przebywał na boisku przez całą pierwszą połowę. Hiszpanie wygrali to spotkanie 5:1 po golach Pedriego (dwóch), Álvaro Moraty, Fabiána Ruiza i Mikela Oyarzabala. Honorową bramkę dla Iralnii Północnej strzelił obrońca Sunderlandu Daniel Ballard. W najbliższą sobotę (15. czerwca) Hiszpanie zmierzą się z Chorwacją w meczu 1. kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy.

Reprezentacja Serbii odniosła imponujące zwycięstwo nad Szwecją 3:0. Djordje Petrović oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych. Na listę strzelców wpisali się Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić. W pierwszym meczu na Euro Serbowie zmierzą się z Anglikami.

W innym meczu towarzyskim reprezentacja Belgii odniosła pewne zwycięstwo (3:0) nad Luksemburgiem. Bardzo dobrze zaprezentował się Romelu Lukaku, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Romy. 31-latek strzelił dwa gole. Wynik spotkania ustalił Leandro Trossard z Arsenalu. Romelu Lukaku przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.