Raport z piątkowych i sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 24.03.2024 09:01 / Ostatnia aktualizacja: 24.03.2024 09:01

W piątek i sobotę odbyły się kolejne mecze w ramach marcowej przerwy reprezentacyjnej. Sprawdźmy, jak zaprezentowali się w nich piłkarze Chelsea.

Piątek

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy U21 reprezentacja Anglii pewnie pokonała Azerbejdżan 5:1, a jedną z bramek dla Synów Albionu strzelił Noni Madueke. Nasz zawodnik wybiegł w podstawowym składzie i piętnaście minut przed końcem podstawowego czasu gry został zmieniony przez Samuela Ilinga Juniora. Carney Chukwuemeka znalazł się poza kadrą meczową z uwagi na stłuczenie.

Również w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U21 reprezentacja Włoch pokonała Łotwę 2:0, a pierwszą bramkę strzelił Cesare Casadei. Nasz pomocnik rozpoczął to spotkanie w podstawowym składzie i został zmieniony pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry przez Jacopo Fazziniego.

W towarzyskim turnieju Pintar Cup reprezentacja Anglii U18 zmierzyła się z reprezentacją Niemiec. Po 90 minutach był bezbramkowy remis więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tych lepiej poradzili sobie Anglicy, którzy zwyciężyli 5:3. Harrison Murray-Campbell i Kiano Dyer wybiegli w podstawowym składzie, zaś Reiss Denny, Ishe Samuels-Smith i Tyrique George pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Lucas Bergström zachował czyste konto w meczu reprezentacji Finlandii z Albanią na poziomie U21 w kwalifikacjacj do mistrzostw Europy.

Na Stade de la Licorne w Amiens reprezentacja Senegalu rozegrała towarzyskie spotkanie z Gabonem i wygrała je 3:0. Nicolas Jackson rozegrał 65 minut, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelcó.

Na Red Bull Arena w Harrison Gwatemala podjęła Ekwador w meczu towarzyskim. La Tricolor wygrali 2:0. Moisés Caicedo i Kendry Páez obserwowali poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Hiszpania przegrała towarzyskie spotkanie z Kolumbią, a Marc Cucurella oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Sobota

Reprezentacja Argentyny rozpoczęła przygotowania do Copa América. Mistrzoswie świata pokonali w meczu towarzyskim Salwador 3:0, a jedną z bramek strzelił Enzo Fernández. Był to jego trzeci gol w dziewiętnastym występie w narodowych barwach. Nasz pomocnik został zmieniony w przerwie przez Nicolása Otamendiego.

Genesis Antwi zaliczył kolejny bardzo dobry występ w barwach reprezentacji Szwecji U17. W meczu z Walią nasz lewy obrońca strzelił gola i zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała 2:1. Antwi ma na swoim koncie trzy bramki w dwóch ostatnich meczach dla Szwecji U17. Dzięki tej wygranej, reprezentacja Szwecji U17 zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europu do lat 17, które w maju odbędą się na Cyprze.

W towarzyskim meczu z Brazylią, w pierwszym składzie reprezentacji Anglii znaleźli się Ben Chilwell i Conor Gallagher. Obaj zostali zmienieni w drugiej połowie. Lepsza okazała się drużyna Canarinhos, która zwyciężyła po trafieniu Endricka. Cole Palmer nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. We wtorek Synowie Albionu rozegrają towarzyskie spotkanie z Belgią na Wembley i będzie to ich ostatni występ przed ogłoszeniem powołań na mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Anglii do lat 17 pewnie pokonała rówieśników z Węgier 5:0, a udział w tym zwycięstwie mieli Ollie Harrison i Ryan McAidoo. Harrison rozegrał całe spotkanie, zaś 15-letni McAidoo pojawił się na boisku dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Dzięki tej wygranej, młodzieżowi Synowie Albionu zajmują pierwsze miejsce w grupie 1 eliminacji do mistrzostw Europy U17.