Skrót: Chelsea 3:2 Brighton

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.12.2023 18:17 / Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 18:17

Po pełnym dramaturgii i zwrotów akcji spotkaniu Chelsea pokonała Brighton 3:2 w 14. kolejce Premier League. Przez całą drugą połowę The Blues grali w osłabieniu, jednak zdołali utrzymać prowadzenie i wywalczyć komplet punktów.

Wynik w 17. minucie otworzył Enzo Fernández. Argentyńczyk skierował piłkę do bramki uderzeniem głową z najbliższej odległości, a zagrywał do niego Benoît Badiashile. Zaledwie cztery minuty później Niebiescy podwyższyli prowadzenie. Tym razem piłkę głową zgrywał Nicolas Jackson, a w bramce umieścił ją Levi Colwill. Dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połowy bramkę kontaktową efektownym uderzeniem strzelił Facundo Buonanotte.

W drugiej połowie Chelsea głównie broniła się, ale robiła to bardzo dobrze. W 64. minucie The Blues zdołali nawet podwyższyć prowadzenie, gdyż rzut karny po faulu na Mychajle Mudryku wykorzystał Enzo. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki Mew zmniejszył João Pedro, ale na więcej podopiecznych Roberto De Zerbiego nie było stać.

Chelsea 3:2 Brighton – skrót: