Raport z piątkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.09.2023 09:05 / Ostatnia aktualizacja: 09.09.2023 09:05

W piątkowy wieczór odbyły się kolejne mecze w ramach bieżącej przerwy reprezentacyjnej. Zawodnicy Chelsea reprezentowali swoje kraje głównie na poziomie młodzieżowym.

W kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 21 Włosi zmierzyli się z Łotyszami. Cesare Casadei przebywał na boisku 90 minut, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z kolei reprezentacja Portugalii pewnie pokonała Andorę 3:0 po bramkach Henrique Araujo, Fabio Silvy i Tiago Tomasa. Diego Moreira pojawił się na placu gry w 70. minucie.

Reprezentacja Walii do lat 21 pokonała Liechtenstein 4:0 w towarzyskim spotkaniu. Eddie Beach był niewykorzystanym rezerwowym drużyny z Wysp.

Na poziomie U18 reprezentacja Anglii przegrała z Japonią aż 0:4 podczas turnieju w Tournoi. Harrison Murray-Campbell, Somto Boniface, Jimmy Jay Morgan i Tyrique George rozpoczęli to spotkanie w pierwszym składzie, zaś Michael Golding wszedł na boisko z ławki rezerwowych w drugiej połowie.

Jedynym zawodnikiem Chelsea, który miał szansę na występ na seniorskim poziomie był Kepa Arrizabalaga. Mecz z Gruzją (7:1) wypożyczony do Realu Madryt bramkarz obejrzał z ławki rezerwowych.