Raport z czwartkowych meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.09.2023 09:21 / Ostatnia aktualizacja: 08.09.2023 09:21

W czwartkowy wieczór odbyły się pierwsze mecze w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej. Zawodnicy Chelsea licznie wzięli udział w spotkaniach na poziomie młodzieżowym. Sprawdźmy, jak im poszło.

Malo Gusto i Lesley Ugochukwu rozegrali ponad godzinę w wygranym meczu reprezentacji Francji z Danią (4:1) na poziomie U21. Drużyna Trójkolorowych była prowadzona przez znanego z występów w Premier League Thierry'ego Henry'ego.

Malo Gusto wystąpił na prawej obronie, zaś Lesley Ugochukwu był ustawiony w trzyosobowej linii pomocy. Początkowo przeważali Duńczycy, ale Francuzi objęli prowadzenie w 23. minucie za sprawą trafienia Johanna Lepenanta. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Rayan Cherki z Lyonu, zaś po przerwie dwa trafienia dołożył Elye Wahi. Zawodnicy Chelsea opuścili plac gry w 64. minucie. W poniedziałek młodzieżowa reprezentacji Francji rozpocznie kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw Europy, a jej rywalem będzie Słowenia.

Andrey Santos był kapitanem reprezentacji Brazylii U23 w pierwszym z dwóch meczów towarzyskich z Marokiem w ramach przygotowań do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Mecz rozgrywany w Fez (Maroko) został przerwany na ponad 20 minut z powodu awarii oświetlenia, a wygrali go gospodarze 1:0 po trafieniu Zakarii El Ouahdiego.

Lucas Bergström rozegrał pierwszą połowę towarzyskiego meczu Finladii z Islandią na poziomie U21. Nasz bramkarz zaliczył kilka dobrych obron i nie dał się pokonać. Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Islandii 3:2.

Reprezentacji Anglii U18 od porażki z Francją rozpoczęła zmagania w turnieju w Tournoi. Udział w tym spotkaniu wzięło aż sześciu piłkarzy naszego klubu. W pierwszym składzie na boisko wybiegli Travis Akomeah, Ishe Samuels-Smith i Michael Golding, zaś po przerwie na placu gry pojawili się Jimmy-Jay Morgan, Tyrique George i Harrison Murray-Campbell.

Na poziomie U17 Shumaira Mheuka już w pierwszej minucie strzelił gola dla reprezentacji Anglii w towarzyskim meczu z Hiszpanią. Ostatecznie jednak Synowie Albionu przegrali 3:2, choć prowadzili już 2:0.