Fot. własne

Tuchel: Zwolnienie z Chelsea było dla mnie szokujące

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 31.03.2023 18:15 / Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 18:15

Już jutro wieczorem Thomas Tuchel po raz pierwszy poprowadzi Bayern Monachium. Rywalem Bawarczyków będzie były klub niemieckiego szkoleniowca, Borussia Dortmund. Tuchel zdradził przed tym spotkaniem, jakie były kulisy jego odejścia z Chelsea.


Thomas Tuchel odszedł z Chelsea niespodziewanie. Mało kto spodziewał się, że władze londyńskiego klubu zakończą z nim współpracę na tak wczesnym etapie sezonu. Jak się okazuje, niemiecki menedżer również nie przypuszczał, że zostanie zwolniony.


– To był dla mnie szok. Rano, gdy jechałem do centrum treningowego na spotkanie, dziwnie się czułem. Myślałem, że będzie to jakieś wyjątkowe spotkanie, a tymczasem było ono bardzo krótkie. Trwało od trzech do pięciu minut – przyznał Thomas Tuchel.


– Muszę też przyznać, że nie miałem ochoty na dłuższe rozmowy z osobami decyzyjnymi. Wszyscy byliśmy zszokowani. Mieliśmy poczucie, że jesteśmy we właściwym miejscu i jesteśmy w stanie osiągnąć wielkie rzeczy. Chcieliśmy budować coś długofalowego. Mieliśmy znakomite relacje w sztabie. Wciąż mnie boli, że nie widuję się z nimi każdego dnia.


– Kocham swoją pracę. Mam pasję. Nie ma zabawniejszego miejsca od szatni. Radość, dobre żarty – brakuje mi tego i tęsknię za tym. Tego brakuje mi najbardziej. Zbudowaliśmy niezwykłą więź ze względu na okoliczności. Zaczynaliśmy w czasach Covidu, Brexitu, później przyszła zmiana właściciela. Tworzyliśmy silną grupę. Czułem się tam trochę jak w rodzinie.


– Tak, po odejściu z Chelsea piłkarze kontaktowali się ze mną. Nadal mam dobrą więź z tymi chłopakami. Nadal piszemy, wymieniamy wiadomości, a w centrum treningowym Chelsea znalazłem wielu przyjaciół. Utrzymanie kontaktu na dłuższą metę będzie trudne, ale przyjaźnie pozostaną.


– Teraz znalazłem nowe wyzwanie. Cieszę się, że jestem w tak ambitnym klubie. Od razu poczułem energię ze wszystkich działów. Klub ma ogromną moc – dodał były menedżer Chelsea.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Adamo
komentarzy: 255
01.04.2023 10:32

Zwolnienie Tuchela na rzecz parodysty to najgorsza decyzja w historii tego klubu. Roman był ekstrawagancki w swoich decyzjach, ale koniec końców przynosiły one wymierny efekt. Jankesi wykazali się najzwyklejsza głupotą, która będzie miała poważne konsekwencje.

Chelsea ?
komentarzy: 1708
01.04.2023 13:34

+1

thesabr3
komentarzy: 2109
01.04.2023 13:40

+1
Zmieniłbym tylko z będzie miała na już ma poważne konsekwencje

Adamo
komentarzy: 255
01.04.2023 15:36

to co jest teraz to tylko przystawka. jeżeli potter dostanie tez kolejny sezon to jesteśmy w czarnej dupie.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close