Raport z sobotnich meczów reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.03.2023 08:29 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 08:29

W sobotni wieczór rozegrano mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy, a także kilka meczów towarzyskich. Sprawdźmy, jak poradzili sobie w nich piłkarze Chelsea.

Kepa Arrizabalaga pomógł reprezentacji Hiszpanii w pokonaniu Norwegii w pierwszym meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy. Bask przebywał na boisku przez 90 minut, a jego zespół pokonał rywali 3:0, dzięki czemu objął prowadzenie w grupie A.

Niemcy pokonaliw meczu sparingowym reprezentację Peru 2:0 po dwóch trafieniach Niclasa Füllkruga. Przy pierwszym z nich asystę zaliczył Kai Havertz. Nasz napastnik przebywał na boisku do 75. minuty, a kilka minut przed zejściem z boiska nie wykorzystał karnego – jego strzał trafił w słupek.

W meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy Chorwacja zremisowała z Walią 1:1. Mateo Kovačić rozegrał 76 minut, zaś Ethan Ampadu przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

W nocy z soboty na niedzielę odbyły się także mecze Ligi Narodów CONCACAF. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozgromiła Grenadę aż 7:1. Christian Pulisic przebywał na boisku do 64. minuty, a swój występ uświetnił golem oraz asystą przy trafieniu Brendena Aaronsona z Leeds United.