Fot. własne

Azpilicueta: Nie oddałbym żadnego trofeum zdobytego z Chelsea w zamian za mistrzostwo świata

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.11.2022 13:48 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 13:48

Już za kilka dni reprezentacja Hiszpanii przystąpi do rywalizacji w mistrzostwach świata. La Furia Roja są uznawani za jednego z faworytów tego turnieju. César Azpilicueta przyznał, że liczy na zdobycie trofeum, ale trofea zdobyte z Chelsea są dla niego równie ważne.


33-latek nie jest kluczową postacią reprezentacji Hiszpanii, niemniej jego ogromne doświadczenie może okazać się bezcenne w kluczowej fazie turnieju. Kapitan Chelsea został zapytany, czy gdyby mógł, zamieniłby któreś z dziewięciu trofeów zdobytych z The Blues w zamian za mistrzostwo świata.


– Dlaczego miałbym niby to zrobić? Chcę zdobyć kolejne trofeum i chciałbym, by to właśnie było to. Zadebiutowałem w reprezentacji Hiszpanii w meczu przeciwko Urugwajowi tutaj, w Dosze w 2013 roku, więc wygranie tutaj mistrzostw świata byłoby dla mnie czymś niezwykłym – przyznał César Azpilicueta.


– Mamy przed sobą wielką szansę. Mamy niesamowitą grupę i możemy grać swój futbol. Mistrzostwa świata to turniej, w którym nie można popełnić żadnego błędu. Trzeba dobrze zacząć, a małe szczegóły robią różnicę. Damy z siebie wszystko i oczywiście chciałbym dołożyć to trofeum do swojej szafy.


Azpilicueta uważa, że jednym z kandydatów do końcowego triumfu będą na pewno także Anglicy.


– Anglia pokazała, jaki progres poczyniła, gdy występowała w półfinale mistrzostw świata i finale Euro 2018. Mają silną i utalentowaną grupę i na pewno będą jedną z najsilniejszych drużyn na tym turnieju.


– Dwa ostatnie mundiale nie były najlepsze w naszym wykonaniu, ale w piłce nożnej zawsze dostajesz kolejną szansę. Nasz zespół jest w dobrym miejscu. Mamy młodych zawodników i to główna różnica. Musimy pracować wszyscy razem, by osiągnąć jak największy sukces. Młodzi zawodnicy mają dobrą motywację i są w dobrej formie. Widać, że są odważni. Właśnie to robi na mnie największe wrażenie. Zawsze dążą do celu, który chcą osiągnąć. Są zmotywowani i rozumieją strategię gry. Niektórzy grali w Lidze Mistrzów, na mistrzostwach świata i na Euro. Mimo młodego wieku, grali na najwyższym poziomie. Mistrzostwa świata to wielka sprawa więc musimy się przyłożyć – dodał César Azpilicueta

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close