Fot. własna

The Guardian: Niepewna przyszłość Masona Mounta. Liverpool i Juventus trzymają rękę na pulsie

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.11.2022 19:10 / Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 20:40

Przyszłość Masona Mounta w Chelsea od kilku miesięcy stoi pod znakiem zapytania. Pomocnik nie potrafi osiągnąć porozumienia z nowymi władzami klubu ws. przedłużenia kontraktu. Rozmowy utknęły w martwym punkcie, przez co sytuację utalentowanego zawodnika uważnie zaczęły śledzić Juventus oraz Liverpool, chcące go przechwycić.


Umowa Masona Mounta z Chelsea jest ważna jeszcze przez 18 miesięcy. Rozmowy ws. jej przedłużenia zaczęły się już dawno temu, ale strony nie potrafią osiągnąć porozumienia. Brak jest postępów. Rozmowy mają zostać wznowione dopiero w styczniu. Właściciele Chelsea chcą zatrzymać Anglika na Stamford Bridge i optymistycznie oceniają sytuację. Mounta postrzega się jako przyszłego kapitana Chelsea.


Pojawiły się jednak sygnały, że Mason Mount może w niedalekiej przyszłości opuścić Stamford Bridge. Anglik jest jednym z najsłabiej zarabiających zawodników pierwszej drużyny The Blues i oczekuje kontraktu, który będzie odzwierciedlał jego status w drużynie. Wstępne propozycje Chelsea nie spełniły jego oczekiwań. Sprawiło to, że sytuację zawodnika londyńskiej drużyny uważnie zaczęły śledzić Liverpool i Juventus, które planują odświeżenie linii pomocy.


Zainteresowanie Mountem ze strony czołowych europejskich klubów może sprawić, że właściciele Chelsea będą chcieli jak najszybciej doprowadzić rozmowy do szczęśliwego końca, by nie stracić zawodnika na zasadzie wolnego transferu.


Chelsea zależy na zatrzymywaniu najbardziej utalentowanych wychowanków w klubie. Niedawno nowe kontrakty podpisali Reece James i Armando Broja. Zatrzymanie Masona Mounta w zachodnim Londynie jest jednym z priorytetów nowych włodarzy The Blues i na pewno zrobią oni wszystko, by spełnić jego oczekiwania.

Źródło: "The Guardian"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Chelsea ?
komentarzy: 1498
18.11.2022 08:44

Jak oddadzą mounta do innego ligowego rywala to ja już przestanę wierzyć w ten klub

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close