Fot. własna

Koulibaly: Po mistrzostwach świata wszystko się może zmienić

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 14.11.2022 18:34 / Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 20:32

Chelsea ma za sobą trzy porażki z rzędu. W ostatnich tygodniach The Blues prezentowali bardzo słabą formę, ale teraz czeka ich ponad miesięczna przerwa związana z mistrzostwami świata. Kalidou Koulibaly przyznał, że po wznowieniu rozgrywek klubowych forma jego drużyny może wyglądać o wiele lepiej.


W minioną sobotę zawodnicy Grahama Pottera przegrali z Newcastle 0:1 i była to ich czwarta porażka w pięciu ostatnich meczach. Ich forma jest daleka od zadowalającej, ale Kalidou Koulibaly ma nadzieję, że po mistrzostwach świata będzie o wiele lepiej.


– Musimy być niepocieszeni po porażce z Newcastle. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, ale to był trudny mecz – zauważył Kalidou Koulibaly. Newcastle zagrało bardzo dobrze, na wysokiej intensywności. Było nam trudno także z powodu kontuzji, które są w naszym zespole oraz z powodu presji, która jest na nas nakładana.


– Było trochę ciężko i jesteśmy smutni z powodu porażki w ostatnim meczu [przed mistrzostwami świata – przyp. red.], ponieważ liczyliśmy na więcej, ale nie dostaliśmy tego. Musimy ciężko pracować, ponieważ jesteśmy daleko od pierwszego miejsca w Premier League.


– Wielu naszych podstawowych zawodników zmaga się z urazami, a ci którzy zagrali, nie są w najlepszej formie. Musimy dalej pracować, dalej wierzyć, ponieważ wciąż możemy osiągnąć nasz cel. Teraz mamy przerwę i musimy pomyśleć o naszej drużynie, pomyśleć o Chelsea, o klubie, ponieważ jest wiele do zrobienia, by wrócić w dobrej formie.


– Musimy mieć świadomość, że nie jesteśmy w dobrym miejscu. Musimy dalej pracować, dalej wierzyć. Dla kibiców trzecia porażka z rzędu nie jest łatwa, ale nam również nie jest z tym dobrze. Po mistrzostwach świata musimy więc wrócić z inną mentalnością i z nastawieniem na wygrywanie meczów i zdobywanie punktów – dodał reprezentant Senegalu.

Źródło: Chelsea FC

Partnerzy

save tax logo 004 logo drukarnia reban logo spa nad morzem logo

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close