Goldstein: W przyszłym roku będziemy ubiegali się o zgodę na przebudowę Stamford Bridge
Dodano: 18.10.2022 18:08 / Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 18:08Nowe władze Chelsea nieustannie pracują nad wdrożeniem w życie planu przebudowy Stamford Bridge. Jonathan Goldstein, jeden ze współwłaścicieli londyńskiego klubu, przyznał, że w przyszłym roku klub będzie ubiegał się o udzielenie zgody na przebudowę stadionu, mimo niesprzyjających warunków inwestycyjnych na Wyspach.
Jonathan Goldstein stwierdził niedawno, że Wielka Brytania pod rządami konserwatywnej premier Liz Truss jest "nieinwestycyjna", ale mimo to, w ciągu najbliższych 12 miesięcy Chelsea będzie ubiegała się o zgodę na przebudowę Stamford Bridge.
– Bardzo intensywnie przyglądamy się przebudowie stadionu. Proces planowania rozpoczniemy w ciągu przyszłego roku i mamy nadzieję, że rząd centralny będzie wspierał nasz projekt i potraktuje go jako motor napędowy rozwoju – ocenił Jonathan Goldstein.
– Jedynym problemem są oczywiście stopy procentowe, ponieważ sprawiają one, że rozwój staje się droższy. Niemniej będziemy kontynuowali realizację naszych planów i postaramy się wcielić je w życie najszybciej, jak to tylko możliwe.
– Przebudowa Stamford Bridge to duży projekt, w który zaangażowanych jest wiele podmiotów. Jesteśmy na początku tej drogi. Będziemy pracować nad tym zadaniem, ponieważ wierzymy w biznes, wierzymy w Chelsea FC i wiemy, że z biegiem czasu Stamford Bridge potrzebuje przebudowy. Obecnie mamy trzy państwowe fundusze majątkowe, które mówią nam, że Wielka Brytania jest w zawieszeniu. Wolą patrzeć, patrzeć i czekać. Aktualnie Wielka Brytania wygląda na "nieinwestycyjną" – dodał jeden ze współwłaścicieli Chelsea.
- Źródło: "Daily Mail"
Głosowanie na najlepszego zawodnika kwietnia!
02.05.2026 23:13
Wywiad z kibicem, Jephtą Asamoahem
02.05.2026 09:41
The Telegraph: Chelsea chce grać z odznaką za zwycięstwo w KMŚ przez kolejny sezon
02.05.2026 09:31
BBC: Dlaczego dopiero teraz dowiedzieliśmy się o zawieszeniu Mudryka?
01.05.2026 12:43
UOL Esporte: Chelsea naciska na Estêvão, by poddał się operacji
01.05.2026 08:44
BBC: Jakie są szanse na to, że Jackson ponownie zagra w Chelsea?
30.04.2026 16:42
talkSPORT: Mychajło Mudryk zawieszony na cztery lata! Apelacja został złożona
29.04.2026 17:35
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.