L’Équipe: Wesley Fofana już po badaniach – ma skręcone kolano

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.10.2022 18:27 / Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 18:27

Wczorajszy meczu z Milanem miał dla Wesleya Fofany słodko-gorzki wymiar. Francuz strzelił bramkę, ale kilkanaście minut później musiał opuścić boisko z powodu urazu kolana. "L’Équipe" poinformował, że znane są już wyniki badań francuskiego obrońcy.

W 24. minucie wczorajszego spotkania Wesley Fofana wpisał się na listę strzelców wykorzystując drobne zamieszanie w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 15 minut później Francuz musiał opuścić boisko, albowiem nie był w stanie kontynuować gry. Było to spowodowane starciem z Rafaelem Leão w środkowej strefie boiska.

Po meczu telewizyjne kamery uchwyciły, jak Fofana opuszcza Stamford Bridge o kulach i z ortezą na nodze. Dzisiaj 21-latek został poddany prześwietleniu, które wykazało, że doznał on skręcenia kolana. Tym samym czarny scenariusz mówiący nawet o zerwanych więzadłach nie sprawdził się.

Nie wiadomo, kiedy były piłkarz Leicester City będzie mógł wrócić na boisko, ale szacuje się, że jego przerwa od gry potrwa około cztery tygodnie. Oznacza to, że nie stracił on szans na występ na mistrzostwach świata.

Źródło: "L’Équipe"