Skrót: Chelsea 2:0 Crystal Palace

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.04.2022 20:52 / Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 20:52

Po przeciętnej pierwszej i bardzo dobrej drugiej połowie Chelsea pokonała Crystal Palace 2:0 w półfinale FA Cup. The Blues po raz kolejny zagrają w finale Pucharu Anglii, a tym razem ich rywalem będzie Liverpool.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 65. minuty. Po zagraniu Kaia Havertza piłka odbiła się od jednego z obrońców Crystal Palace i trafiła do Rubena Loftusa-Cheeka, który mocnym uderzeniem prostym podbiciem skierował futbolówkę do bramki. Dziesięć minut później wynik ustalił Mason Mount. Anglik sprytnym podaniem w polu karnym rywali zwiódł jednego obrońcę, a po chwili oddał bardzo dobry strzał. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło, choć Chelsea mogła podwyższyć prowadzenie. Najlepszą okazję miał Romelu Lukaku, który jednak trafił w słupek.

Chelsea 2:0 Crystal Palace – skrót: