Skrót: Real Madryt 2:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 13.04.2022 04:40 / Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 04:40

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Chelsea pokonała Real Madryt 2:3, ale i tak odpadła ostatecznie z rozgrywek. The Blues przegrali z Królewskimi w dwumeczu 4:5.

Podopieczni Thomasa Tuchela wyszli na to spotkanie niezwykle skoncentrowani, czego efektem był gol Masona Mounta po piętnastu minutach gry. Niedługo po zmianie stron bramkarza Realu pokonał Antonio Rüdiger, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 75. minucie prowadzenie Chelsea podwyższył Timo Werner i to The Blues mieli w tamtym momencie awans do półfinału Ligi Mistrzów.

W 80. minucie niezwykle ważną dla losów dwumeczu bramkę strzelił rezerwowy Rodrygo, który wykorzystał perfekcyjne dogranie od Luki Modricia.

W pierwszych minutach dogrywki o losach dwumeczu przesądził Karim Benzema. Francuz wykorzystał brak zdecydowania defensywy Chelsea i strzałem głową pokonał Mendy'ego. Podopiecznych Thomasa Tuchela nie było już stać na strzelenie kolejnej bramki i to Królewscy zagrają w półfinale Ligi Mistrzów.

Real Madryt 2:3 Chelsea – skrót: