Skrót: Chelsea 1:4 Brentford

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.04.2022 19:19 / Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 19:19

Wysoką porażką z Brentford (1:4) zakończył się pierwszy mecz Chelsea po reprezentacyjnej przerwie. Po nudnej pierwszej części spotkania The Blues szybko objęli prowadzenie po wznowieniu gry, ale później strzelali już tylko zawodnicy gości.

W 48. minucie zawodnicy i kibice Chelsea unieśli ręce w geście triumfu po raz pierwszy i zarazem ostatni w tym spotkaniu. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Antonio Rüdiger. Niemiec zdecydował się na strzał z ok. 35-40 metrów, który okazał się skuteczny.

Raptem dwie minut później Brentford doprowadziło do wyrównania. Po dobrze rozegranym kontrataku Édouarda Mendy'ego pokonał Vitaly Janelt. Po czterech kolejnych minutach Pszczoły były już na prowadzeniu. Mbeumo znakomicie wyprowadził kolejny kontratak gości, zagrał do Christiana Eriksena, a ten zachował zimną krew i pokonał bramkarza Chelsea.

Podopieczni Daniela Farke'a złapali wiatr w żagle i poszli za ciosem. W 60. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Vitaly Janelt. Na tym kompromitacja bezradnej Chelsea nie skończyła się. W 87. minucie wynik na 1:4 ustalił Yoane Wissa, który wykorzystał katastrofalny błąd i nieporozumienie defensorów The Blues.

Chelsea 1:4 Brentford – skrót:

Źródło: HooFoot