Fot. Getty Images

Smith: Mount przysporzył nam wiele kłopotów

Autor: Piotr Różalski Dodano: 11.03.2022 11:18 / Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 11:18

Dean Smith po raz piąty z rzędu musiał uznać wyższość rywala w lidze. Tym razem to Chelsea pokonała Kanarki.

 

Trener Norwich City wyjaśnił w pomeczowym wywiadzie, dlaczego zdecydował się na wystawienie trzech środkowych obrońców w wyjściowej jedenastce oraz opisał przebieg całego spotkania z własnej perspektywy.

 

– Chelsea zwykle rujnuje rywali wahadłowymi. Rywal momentami gra piątką z tyłu i powoduje innym wiele problemów. Tak samo postąpili w tym meczu, pomimo tego nie potrafiliśmy szybko zorganizować się w linii pomocy. Mason Mount sprawiał nam wiele problemów, gdy z łatwością pochłaniał wolne przestrzenie, a my nie potrafiliśmy temu zapobiec. Od tego zaczęły się nasze problemy.

 

– W przerwie przekazałem swoim podopiecznym, że musimy wrócić na drugą połowę i walczyć dla naszych kibiców, udowodnić im, że możemy zagrać tak, aby w pełni zaangażować się w walkę o utrzymanie w Premier League. Zmieniliśmy system, dokonaliśmy zmian zawodników i sądzę, że podziałało. Nasze podejście było lepsze.

 

– Dochodziliśmy do głosu i udało się zepchnąć rywala na ich połowę. Potrzebowaliśmy takich fragmentów. W pierwszej połowie byliśmy zbyt bierni i brakowało nam tego, co w drugiej połowie. Cieszę się jednak, że potrafiliśmy zareagować, tym bardziej, że niebawem czeka nas starcie z Leeds.

Źródło: Norwich City FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close