Skrót: Norwich 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.03.2022 04:40 / Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 04:40

W czwartkowy wieczór Chelsea po dobrym meczu pokonała Norwich 3:1 i sięgnęła po komplet punktów. The Blues szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie gry. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu rożnego na krótki słupek, piłkę głową do siatki Kanarków skierował Trevoh Chalobah. 10 minut później stan meczu podwyższył Mason Mount. Anglik otrzymał dobre podania od Kaia Havertza, świetnym przyjęciem zwiódł obrońcę i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Tima Krula. Do końca połowy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie tempo gry nieco słabło. Chelsea dała rywalom większe pole do popisu. W 69. minucie bramkę kontaktową strzelił Teemu Pukki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Trevoha Chalobaha w polu karnym.

W ostatniej minucie podstawowego czasu gry stan meczu na 1:3 ustalił Kai Havertz. Niemiec wykorzystał dobre podanie od rezerwowego N’Golo Kanté.

Norwich 1:3 Chelsea – skrót: