Skrót: Chelsea 0:0 Liverpool (k. 10:11)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.02.2022 21:29 / Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 21:29

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Chelsea przegrała z Liverpoolem w finale Carabao Cup. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której obejrzeliśmy aż jedenaście serii.

Po podstawowych 90 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis, choć obie drużyny stworzyły sobie po kilka bardzo dobrych okazji bramkowych. Kibice zgromadzeni na Wembley nie mogli narzekać na nudę.

Dogrywka również nie przyniosła zmiany rozstrzygnięcia. Po niej rozpoczęła się seria rzutów karnych. Przez pierwsze 10 kolejek żaden z zawodników nie pomylił się. Decydująca okazała się jedenasta seria. Najpierw swoją próbę wykorzystał Caoimhín Kelleher, a po chwili ponad poprzeczką uderzył Kepa Arriazabalaga. Tym samym to The Reds mogli świętować zwycięstwo w Carabao Cup.

Chelsea 0:0 Liverpool (k. 10:11) – skrót: