Pulisic: Salah jest dla mnie przykładem do naśladowania
Dodano: 27.02.2022 09:26 / Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 09:26Przed dzisiejszym finałem pomiędzy Chelsea a Liverpoolem w Carabao Cup, Christian Pulisic wyraził słowa uznania dla pracy wkładanej w grę zespołu rywala przez Mohameda Salaha.
Od transferu z Romy w 2017 roku, Egipcjanin prezentuje na angielskich boiskach bardzo wysoki poziom. Wystarczy wspomnieć, że w każdym z ostatnich pięciu sezonów na swoim koncie zgromadził co najmniej 20 trafień. 29-latek wcześniej był sprowadzany do Chelsea z FC Basel, ale ostatecznie nie zaskarbił sobie u José Mourinho miejsca w podstawowym składzie.
Pulisic jest o sześć lat młodszy od Salaha. Reprezentant USA sam przechodzi przez różne okresy na Stamford Bridge, przede wszystkim ze względu na kontuzje. Jak na razie sezon 2019/20 wskazywany jest jako najlepszy w wykonaniu Christiana, kiedy to zanotował cztery trafienia i tyle samo asyst w dziewięciu spotkaniach Premier League.
Dla byłego gracza Borussii Dortmund, Salah jest zawodnikiem, od którego może się wiele nauczyć.
– To niesamowity piłkarz. W trakcie obecnego sezonu Premier League prezentuje najwyższy poziom. Naprawdę jest wiele powodów, dla których można go podziwiać, a sam mogę się wiele od niego nauczyć – powiedział Pulisic o Salahu. – To świetny łowca bramek, świetnie wykonujący swoje zadania. Ludzie nie zdają sobie sprawy, z jakich pozycji potrafi wykorzystywać sytuacje strzeleckie.
Pulisic nadal musi udowadniać swoją wartość przed Thomasem Tuchelem. Dotychczas szkoleniowiec nie wystawił zawodnika w wyjściowej jedenastce w żadnym finałowym spotkaniu, zazwyczaj odgrywając rolę zmiennika.
– Wielokrotnie uczestniczyliśmy w finałach. Na takie mecze trzeba przyjąć odpowiedni sposób myślenia i być gotowym do walki. Można wiele wygrać, choć może nie zawsze wygrywa zespół najlepiej grający w piłkę. To jest jednak jeden mecz, w którym trzeba się sporo natrudzić i walczyć o zwycięstwo. Zamierzamy wyjść z takim nastawieniem i mam nadzieję, że tym razem to my zgarniemy to trofeum.
- Źródło: ESPN
Trevoh Chalobah powołany do reprezentacji Anglii
16.06.2026 16:27
MŚ 2026. Argentyna - Algieria gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online za darmo (17.06.2026)
16.06.2026 09:51
MŚ 2026. Francja - Senegal gdzie oglądać? Transmisja TV i stream online (16.06.2026)
16.06.2026 08:09
Romano: Chelsea wierzy, że Jorrel Hato zastąpi Marka Cucurellę
15.06.2026 17:09
MŚ 2026. Hiszpania - Republika Zielonego Przylądka gdzie oglądać? Transmisja online za darmo i TV (15.06.2026)
15.06.2026 07:47
Romano: Marc Cucurella zostanie piłkarzem Realu Madryt!
14.06.2026 18:01
Cucurella: Xabi Alonso wzbudził moje zaufanie
14.06.2026 17:24
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.